Fiyatlar el yakıyor!

 Rengarenk bayram şekeri ve çikolataları satışa çıktı!

 

IPARD tanıtım toplantısı 22 Temmuz’da IPARD tanıtım toplantısı 22 Temmuz’da

         Kurban Bayramı'na az bir zaman kalan rengarenk şeker ve çikolatalar tezgahlarda yerini aldı.

         Bayram ziyaretlerinin misafirlerine şeker ve çikolata ikram etmek isteyen vatandaşlar soluğu kuruyemişçi esnafında alırken çarşı ve pazarda da alışveriş yoğunluğu başladı.

Bu sene bayram şekeri ve çikolatalarının kilosu 150 liradan 300 liraya kadar çıkarken bir şişe kolonya fiyatı ise 100 lira ile 200 lira arasında değişiklik gösteriyor.

         Kırşehir Uzun çarşı kuruyemişçi esnaflarından Arif Karaboğa, gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulundu. Karaboğa, eski bayramların yoğunluğu olmadığını belirterek, "Kurban bayramına az bir zaman kaldı vatandaşlar hazırlıklarını tamamlıyor. Bayram için ekstra bi yoğunluğumuz elbette var ancak eski bayramların tadı yok. Vatandaşlar gelip alışverişini yapıyor ama hiç kimsede bayram sevinci, heyecanı göremiyoruz. Şeker çikolata fiyatlarıda çok arttı bugün iyi bir şekerden bir kilo almak isteyen bir vatandaş 200-250 lirayı gözden çıkmak zorunda bunun yanında birde kolonya var 300-350 lirayı bulur. Eskiden olsa paraya vatandaş bir yıllık şeker alırdı." ifadelerini kullandı. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER