Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte tatile gitmek isteyen Kırşehirlilerinulaşım, konaklama gibi kalemlere gelenaşırı zamlardan dolayı tatil planıbu sene de suya düştü.

Okulların kapanması ve havaların ısınmasıyla birlikte ailesiyle birlikte tatil bölgelerine gitmek isteyen Kırşehirliler otel fiyatlarını görünce adeta şok oldu.

Tatil yapma hayali bu sene de suya düşen Kırşehirliler soluğu komşu il Nevşehir’de alıyor. Doğal güzellikleri ile hem yerli hem de yabancı turistler tarafından oldukça rağbet gören Kapadokya, ilimiz Kırşehir’e yakın olması sebebiyle tatile gidemeyen Kırşehirli vatandaşlar için adeta can simidi konumuna geliyor.

İlimize bir saatlik mesafede bulunan Nevşehir tarihi ve doğal güzellikleri ile günübirlik ziyaret içinde oldukça uygun. Özellikle balonları görmek, onlarla fotoğraf çekmek isteyen Kırşehirliler sabahın erken saatlerinde Kapadokya’ya akın ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor

Tatile gitmeye imkan bulamayan Kırşehirliler, günübirlikte olsa Kırşehir’den uzaklaşıp kafa dinlemek için Kapadokya’yı tercih edecek gibi görünüyor.

Muhabir: Fahrettin Toker