Şehrine ve bölgesine fayda sağlamayı amaç edinen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel sektör arasında ikili iş birliklerine büyük önem veriyor.

Kırşehir’in KÖYDES yatırım bütçesi 34,7 milyon oldu Kırşehir’in KÖYDES yatırım bütçesi 34,7 milyon oldu

Kırşehir’e önemli bir istihdam katkısı sunan PETLAS Lastik San. Tic. A.Ş. ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi arasında öğrencilerimize yönelik istihdam sağlanması ve eğitim süreçlerinin desteklenmesi amacıyla bir protokol imzalandı.

13 Aralık 2022 tarihinde PETLAS Lastik San. Tic. A.Ş. Fabrikasında gerçekleşen protokol törenine Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, PETLAS A.Ş. Genel Müdürü Hakan Yalnız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, üniversitemiz personeli ile PETLAS personeli katıldı.

İmza töreni öncesi bir konuşma yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya protokol kapsamında eğitim öğretim sürecini PETLAS iş birliği ile geliştirmek istediklerini belirterek, öğrencilerimize mezuniyet sonrasında da istihdam alanı oluşturulmasının önemli olduğunu belirtti.

Dünyanın işsizlik sorunuyla ilgili çok zor bir dönemden geçtiğini de kaydeden Rektör Karakaya, barınma ve iş garantisi bulan her gencin ülkesinde kaldığını söyledi.

PETLAS ile yapılan ve 3 yıl sürecek olan protokolün Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için mutluluk verici olduğunu dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, protokolün Kırşehir, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve PETLAS için hayırlı olması temennisinde bulundu.

PETLAS A.Ş. Genel Müdürü Hakan Yalnız ise şirket olarak büyüme çalışmaları içinde olduklarını belirterek ülkemizin gençlerine ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Bu kapsamda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile imzaladıkları protokolün PETLAS için çok değerli olduğunu sözlerine ekleyen Yalnız, protokolün ilimiz, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve PETLAS için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile PETLAS Lastik San. Tic. A.Ş. arasında gelecekteki proje ve iş birliği ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik olan protokol, Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve PETLAS A.Ş. Genel Müdürü Hakan Yalnız tarafından imzalandı. (HABER MERKEZİ)