THF Kadınlar 1.Ligi B Grubu’nda mücadele edecek olan temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’da çalışmalar tam gaz devam ediyor.

Bozkırın Sultanları, Antrenör Mustafa Fidan ve Murat Kılıç ile birlikte haftanın belirli günleri tek, belirli günleri ise çift antrenman yaparak yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

Son 2 sezondur Hentbol Kadınlar 1.Ligi’nde Play-Off’a kalarak Süper Ligi’n kıyısından dönen Kırşehir Belediyespor, bu sezon daha mütevazi ve genç bir ekiple yola devam edecek.

Geçtiğimiz sezon takımda sadece 1 isimle anlaşan ve kalan sporcular ile yollarını ayıran Kırşehir temsilcisi 3 haftalık kros, güç-kuvvet çalışmalarının ardından topla taktik çalışmalara başladı.

Sultanlarımız önceki gün Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda yaptığı çalışmayla hazırlıklarına devam eti.

Antrenör Mustafa Fidan ve Murat Kılıç yönetiminde ısınma ve açma germe hareketlerinin ardından Fidan ve Kılıç takımı ikiye ayırdı.

İlk takıma hücum, ikinci takıma ise savunma ağırlıklı idman yaptırtırken, kalecileri ise Mustafa Fidan çalıştırdı. Çalışmaların ardından dar alanda aldatma, sıçrayarak yapılan dış atışların ardından idman çift kale müsabakayla sona erdi.Kırşehir Belediyespor Kadın Hentbol takımı çalışmalarına devam edecek.

Bozkırın Sultanları, bu sezon THF Kadınlar 1.Ligi, B grubunda mücadele edecek.

Kırşehir Belediyespor, B grubunda Artvin 7 Martspor Kulübü, Elazığ SYSK, Nurdağı Halk Eğitim Merkezi, Samsun Hentbol Spor Kulübü, Sivas Belediyespor, Siirt Özel İdarespor, OrtahisarBelediyespor, Yozgat ASP Spor Kulübü ile karşı karşıya gelecek. Kırşehir’in uzun lig maratonunda ki ilk karşılaşmasını, 15 Ekim Pazar günükendi saha ve seyircisi önündeevinde Elazığ SYSK ile oynayacak.

Öte yandan Kırşehir Belediyespor’un bu sezon oynayacağı 8 deplasman maçında gideceği yol mesafesi de belli oldu. En yakın Yozgat, en uzak deplasmanın Siirt olacağı 2023-2024 sezonunda toplam gidiş-dönüş olarak 9 bin 218 kilometre yol kat edecek. Yeşil-beyazlı ekibimizi zorlu bir yolculuk bekliyor olacak.

İŞTE YOL HARİTAMIZ:Kırşehir-Artvin arası: 950 km, Kırşehir-Yozgat arası: 115 km, Kırşehir-Elazığ arası: 570 km, Kırşehir-Nurdağı arası: 490 km, Kırşehir-Samsun arası: 390 km, Kırşehir-Sivas arası: 330 km, Kırşehir-Siirt arası 1035 km, Kırşehir-Trabzon arası: 708 km.

Kura çekimi 29 Eylül'de Kura çekimi 29 Eylül'de

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)