BU sezon ilimizi TFF U17 Bölgesel Gelişim Ligi’nde mücadele edecek olan temsilcimiz Kırşehirspor’un hangi grupta mücadelede edeceği belli oldu

Yeşil-beyazlı ekibimiz 4.Grupt’ta Karaman FK, Isparta 32 Spor, Tarsus İdmanyurdu ve Uşakspor ile karşı karşıya gelecek. Grup statüsünün önümüzdeki günlerde açıklanacağı bekleniyor.

Grupların açıklanmasının ardından çalışmalarına da devam eden Kırşehirspor’da çalışmalar tam gaz devam ediyor. Yeni sezona oldukça sıkı bir şekilde hazırlanan yeşil-beyazlı ekibimiz, haftanın 5 günü Bağbaşı ve 2 No’lu Sentetik sahasında sürdürüyor.

Kırşehirspor, oldukça zorlu bir sezonda mücadele edeceği U17 Bölgesel Gelişim Ligi’nde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yeşil-beyazlı gençlerimiz önceki gün yaptığı çalışmayla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü.

Bağbaşı Tesislerinde Antrenör Hacı Ahmet Çelik yönetiminde gerçekleştirilen antrenman ısınma hareketleri ardından 5’e 2 çalışmayla başlarken, genç teknik adam takımı iki gruba ayırdı.

Antrenör Hacı Ahmet Çelik’in iki gruba ayırdığı takım, şut çalışması ve kanatlardan orta çalışması yaptı.

Yapılan çalışmanın ardından dar alanda pas çalışmasına geçen yeşil-beyazlılar ardından, yarı sahada çift kale maç yaparak antrenmanı tamamladı.

Yapılan çift kale maçın ardından antrenman hafif tempoda koşu ardından karın kası çalışmasının ardından sına erdi.

Kırşehirspor U17 takımı, yeni sezon hazırlıklarına haftanın 5 günü yapacağı çalışmayla 2023-2024 Futbol sezonunun hazırlıklarına devam edecek.

Kırşehirspor U17 Takımı Antrenörü Hacı Ahmet Çelik, yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde çalışmalar hakkında gazetemiz spor muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Çelik, çalışmaların verimli geçtiğini ve lig başlayana kadar hazırlıkların devam edeceğini söyledi.

4.Grup’ta güçlü takımlarla karşılaşacaklarını, takım olarak iyi bir hava yakaladıklarını ve bu havayı lig boyunca da sürdürmek istediklerini belirten Kırşehirspor U16 takımı hocası Hacı Ahmet Çelik, “Çalışmalarımız haftanın 5 günü Bağbaşı ve 2 No’lu Sentetik sahasında devam ediyor. Bizler bu gençleri A takım seviyesine çıkarana kadar gece-gündüz çalışacağız. Amaçları, hedefleri olan bir takımız. Sayın başkanımız Çağatay Han Torun’un da büyük destek verdiği alt yapımız şuan için sorunsuz bir şekilde sürüyor. Futbol okulu kayıtlarımız da devam ediyor. Alt yapı için bu sezon yönetimde yer alan değerli büyüklerimiz ile çok ciddi adımlar atmaya başladık. İnşallah bu gençlerimiz ileride futbol dünyasının içinde söz sahibi olurlar” ifadelerini kullandı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

UNUTULMAZ FUTBOLCULARIMIZDAN EFSANE KAPTANIMIZ MEHMET BULUT… UNUTULMAZ FUTBOLCULARIMIZDAN EFSANE KAPTANIMIZ MEHMET BULUT…