Kırşehir’de yüzmeye ilgi giderek artıyor

Kırşehir’de yüzmeye ilgi giderek artıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde başlatılan ve koronavirüs salgını sebebiyle antrenmanlarına ara verilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi, pandemi sürecinde başlayan normalleşme sürecinin ardından kaldığı yerden devam ediyor.
‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Kırşehir’de verilen yüzme eğitimlerine Covid-19 salgını sebebiyle ara verilmişti. Pandemi sürecinde başlayan yeni normalleşme ile birlikte proje, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde pandemi kuralları çerçevesinde sürdürülmeye başlandı.
"TEDBİRLER DÂHİLİNDE ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK"
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörü Dilar Kılıç, pandemi sürecinde aktivitelerine ara vermek zorunda kaldıklarını, yüzmeye yeni normalleşme süreciyle birlikte yeniden başladıklarını vurguladı. 
Antrenör Kılıç, “Tüm dünyanın etkilendiği korona virüs sebebiyle spor aktivitelerini uzun bir süre aksatmak zorunda kaldık. Daha doğrusu antrenmanları spor salonlarında, yüzme havuzlarında yapmaya ara verdik. Son zamanlarda yeni normalleşme sürecine geçilmesi ile birlikte yavaş yavaş sahalarda çalışmalarımıza başladık. Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında kayıtlarımız başladı. Hijyen ve mesafe kurallarına uyum sağlayarak tedbirler dahilinde çalışmalarımıza başladık" dedi.
"GEÇEN SENE PROJE KAPSAMINDA YÜZLERCE ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI"
‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi ile Kırşehir’de yüzme sporunda önemli yol kat edildiğini dile getiren Antrenör Dilar Kılıç, geçen sene proje kapsamında tüm okullarda öğrencilerin birçoğunun yüzme eğitimi almaya başladığını ifade ederek, “Geçen sene bu proje kapsamında Kırşehir’deki bütün okullara ulaşmıştık. İlimizde bulunan 4. ve 5. sınıflarda okuyan öğrenciler ve haricen yazılmak isteyen çocuklar olmak üzere yüzlerce öğrenci kayıt yaptırdı. Ama girmiş olduğumuz bu süreç sebebiyle sayımız düştü. Şu anda tekrar talepler var. Biz de spor salonlarımızı pandemi kurallarına uyumlu hale getirerek kendimiz de kurallara uyarak çalışmalara başladık. İnşallah çalışmalarımız eskisi gibi devam edecek hale gelir. Şu an düştü ama talepler dahilinde artacağını düşünüyoruz“ şeklinde konuştu.
“NORMAL ŞARTLARDA SPOR YAPMAYA BÜYÜK BİR ÖZLEM DUYMUŞTUK“
Pandemi sürecinde öğrencilerin spordan uzak kalmamaları için kendileriyle irtibat halinde olduklarını belirten Kılıç, “Öğrenciler pandemi süreci sebebiyle evdeyken biz yine onlarla irtibat halindeydik. ‘Evde Spor Yapıyorum’ projesi ile son zamanda öğrencilerimize spor yaptırıyorduk. Bizim verdiğimiz programlarla kara antrenmanlarını yapıyorlardı. O şekilde devam ediyorduk. Tabi normal şartlarda spor yapmaya büyük bir özlem duymuştuk" ifadelerini kullandı.
“BU PROJE İLE YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK“
‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi ile önemli başarılar elde edildiğini aktaran Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörü Dilar Kılıç konuşmalarına şunları ekledi:
“Biz bu projeyle Türkiye şampiyonu çıkardık. Proje kapsamında buraya gelip yüzme öğrenen çocuklarımızdan ilk üçe giren dereceler elde ettik. Şu anda hedefimiz inşallah milli takıma sporcu yüzücü yetiştirmek. Biz bu proje kapsamında engelli çocuklarımıza da yüzmeyi öğretiyoruz. Özellikle engelli kategorisinde Türkiye’de önemli dereceler elde ettik. Bu şekilde başarılar elde etmeye devam ediyoruz inşallah devam edeceğiz de. İnşallah bu proje ile Kırşehir’de yüzme bilmeyen kalmayacak." (HABER: NECLA BAĞCI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER