Kırşehir, taraftarına yeni sezonda kavuşacak

Kırşehir, taraftarına yeni sezonda kavuşacak

TFF Sağlık Kurulu Seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartlarını belirledi

Kırşehir, taraftarına yeni sezonda kavuşacak

Pandemiden dolayı 2019-2020 sezonunun ikinci yarısı ile 2020-2021 sezonunun tamamında taraftarından yoksun olarak 2. Lig, Kırmızı Grup’ta mücadele eden Kırşehir Belediyespor’un bu sezon yeniden taraftarının önünde maç oynaması bekleniyor.
Geçen sezon TFF 2. Lig, Kırmızı Grup’ta mücadele eden ve sezonu zorlu grupta şampiyon olan Eyüpspor ve ikinci sıradaki Sakaryaspor’un ardından üçüncü sırada tamamlayarak play-offlara katılma hakkı kazanan, çeyrek finalde Kırklarelispor’u eleyip; yarı finalde Sakaryaspor’a yenilerek elenen Kırşehir Belediyespor transfer çalışmalarını yoğun şekilde sürdürürken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu’nun 2021-2022 sezonunda oynanacak profesyonel müsabakalara stadyum kapasitelerinin %50'si oranında, localara ise tam kapasite ile seyirci alınmasına dair kararına istinaden TFF Sağlık Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile yaptığı istişareler sonucunda Seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartlarını belirledi.
Buna göre seyircilerin stadyumlara alınması için gereken uygulamalar şöyle:
Süper Lig ve TFF 1. Lig için Seyircilerin Stadyumlara Girişi:
1. Seyircilerin stadyumlara girişleri, HES/Passolig entegrasyonu ile Passolig üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine Passolig’in ulaşmasına onam vermesi gerekmektedir.
2. HES uygulaması ile Covid-19 aşıları kontrol edilen ve HES'in onay verdiği seyirciler stadyuma girebilirler.*
3. Aşı olmamış ve Covid-19 geçirmemiş seyircilerin müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekir.
4. Covid-19 geçirmiş ancak müsabaka tarihi itibarı ile henüz aşı takvimini tamamlamamış seyirciler HES onayı ile stadyuma girebilirler.
5. Seyircilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Süper Lig ve TFF 1. Lig için Passolig ile yapılacaktır.
TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig için Seyircilerin Stadyumlara Girişi:
1. Seyircilerin stadyumlara girişleri Süper Lig ve 1. Lig için belirlenen şartlar dahilinde ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü ile yapılır.
* Aşı olmuş seyircilerin son aşı tarihlerini takip eden 14 günden sonra başlamak üzere 180 gün süre ile herhangi bir teste ihtiyaçları yoktur.
** Covid-19 geçirmiş seyircilerin 180 gün süre ile test yaptırmalarına gerek yoktur. (HABER: SALİH GÜNER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER