“Kırşehir Çiğdem Haber Portalı'nın gündeme getirdiği Kırşehir’deki spor tesislerinin eksiklerini bu kez de Milletvekili Metin İlhan Meclis’e taşıdı…

“Spor tesislerimiz Kırşehir’e yakışmıyor”

Milletvekili İlhan: "Günü kurtaran tadilatlar ile milyonlarca lira boşa harcanmıştır.

Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık… Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık…

Kırşehir'in acilen yeni bir şehir stadına ve kapalı spor salonuna ihtiyacı var”

Kırşehir’deki spor tesislerinin eski, çatısı akan konumda olduğunu ve bu tesislerin Kırşehir’e hiç yakışmadığını gündeme getiren  “Kırşehir Çiğdem Haber Portalı'nın haberinin ardından CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, “Gelin görün, bakın Kırşehir’deki spor tesislerinin durumuna. Bu tesisler Kırşehir’e hiç yakışmıyor” ifadelerini kullandı.

“Kırşehir Çiğdem Haber Portalı” olarak geçtiğimiz günlerde elverişsiz hava koşullarından dolayı çatısının aktığı ve spor salonunun bir an önce tadilat edilerek maçların oynanabilir hal gelmesi haberimizin ardından CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, bu sorunu TBMM’de gündeme getirdi.

Milletvekili İlhan, iktidarın senelerden Kırşehir halkına stad ve spor salonu sözü vermesine rağmen bu sözünü yerine getirmediğini belirterek, "Yıllardır her seçim döneminde Kırşehir'i mesken tutan hükûmet kadroları Kırşehir'e yeni bir kapalı spor salonu ve yeni bir şehir stadı sözü vermekteler ancak sözler seçim dönemiyle sınırlı kalmaktadır. Kırşehirli, elli yıllık stat ve kapalı spor salonuyla idare etmeye çalışmaktadır" dedi.

İLHAN: "GÜNÜ KURTARAN TADİLATLAR İLE MİLYONLARCA LİRA BOŞA HARCANMIŞTIR."

Milletvekili İlhan, Kırşehir için ivedilikle hayata geçirilmesi gereken kapalı spor salonu ve şehir stadı hususunu daha önce de TBMM'de dile getirdiğinin altını çizdi ve günü kurtaran tadilatların kalıcı olmadığını belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Bu kürsüden üç yıl önce de bu konuyu dile getirdiğimde Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu'nun tadilat ihalesine çıktılar ve milyonlarca lira harcayarak kullanım ömrünü doldurmuş salona bir şeyler yapmaya çalıştılar. Buradan bu spor salonunun yenisinin yapılmasının şart olduğunu, sadece birkaç yıl daha kullanım için devletin milyonlarını boşa harcamayın diye uyarmıştım fakat gelinen noktada yeni tadilat gören salonun çatısı sürekli sorun teşkil etmekte ve yeniden tamir görmekte."

“KIRŞEHİR'İN YENİ BİR ŞEHİR STADI VE KAPALI SPOR SALONU İHTİYACI VAR”

Milletvekili İlhan, Kırşehir için artık elzem bir hal alan konunun ivedilikle çözüme kavuşturulmasını ve yeniden inşa için çalışmaların başlatılması gerektiğine vurgu yaparak konuşmasını "Geçen hafta çatı yeniden aktı ve müsabakalar mecburen ertelendi. Kırşehir, kullanım süresini doldurmuş elli yıllık stadı ve kapalı spor salonunu hak etmiyor"  diyerek sözlerini noktaladı.

Muhabir: Fahrettin Toker