Mucur ilçesinde düzenlenen Bahar Dönemi Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuvada dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi.

Mucur’da Futbol Turnuvası sona erdi

KIRŞEHİR’İN Mucur ilçesinde heyecan dolu bir futbol turnuvası birbirinden zorlu oynanan karşılaşmaların ardından tamamlandı.

Okullar arası düzenlenen bu turnuva, özellikle kız futbol takımlarının da aktif olarak yer almasıyla dikkat çekti. Final müsabakaları, genç sporcuların kıyasıya mücadelelerine sahne oldu.

Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen ve Mucur İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Dulkadiroğlu, final müsabakalarını izleyerek, başarı gösteren takımlara ödüllerini takdim ederken dereceye giren takımlar, büyük bir coşkuyla madalya ve kupalarını aldı.

Bu turnuva, Mucur ilçesindeki gençlerin sporla iç içe olmasını sağlarken, aynı zamanda kız öğrencilerin de spor alanındaki varlıklarını güçlendirdi. Eğitim ve sporun bir arada ele alındığı bu tür etkinlikler, öğrencilerin sosyal ve fiziksel gelişimine katkıda bulunuyor. Mucur ilçesi, bu tür organizasyonlarla genç nesillere sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmeleri için fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Akademik faaliyetlerin yanında kültürel, sportif ve sosyal faaliyetlerinde devam ettiğini söyleyen Mucur İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Dulkadiroğlu, “Faaliyetler çerçevesinde futbol turnuvamız sona erdi. Öğrenciler derslerine aralıksız devam ederken sportif faaliyetlere de katılması bizleri memnun ediyor. Tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum, bu bir müsabakadır, yarışmadır fakat bu yarışmalarda dereceye girenler oluyor. Ama gönlümüzün birincileri hepinizsiniz. Buraya gelmek bu faaliyetlere katılmak büyük bir başarıdır.” dedi.

Mucur’da bulunan tüm tesislerin gençlere açık olduğunu dile getiren Mucur İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Dulkadiroğlu, “Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler, hepinizi çok seviyoruz, tesisler sonuna kadar sizlere açıktır. Bakanlıklarımızın işbirliği protokolü nedeniyle tesislerimiz 24 saat gençlerimize açık olacaktır. Tüm öğrencilerimizi, gençlerimizi tesislerimize bekliyoruz.” diye konuştu.

U12 Gençler Ligi’nde yarın 3 maç var! U12 Gençler Ligi’nde yarın 3 maç var!

Düzenlenen ödül töreni hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi. 

Muhabir: Fahrettin Toker