Kırşehirli dağcılar Bayraktepe'deki yıpranan Türk bayrağını değiştirdi Kırşehirli dağcılar Bayraktepe'deki yıpranan Türk bayrağını değiştirdi

Kırşehir'de lezzetleriyle meşhur Ahi Çay ve Kahvaltı Evi Sadi'nin Yeri, şimdide sosyal medya fenomenlerinin uğrak noktası oldu.

Yerli organik yiyecekleriyle Kırşehir'in en uğrak mekanlarından olan Sadi'nin Yeri Ahi Kahvaltı Evi'nin bugünkü misafiride, 81 ili gezen örümcek adam kostümlü Ayaz Koç oldu.

Lezzetleriyle adından sıkça söz ettiren işletme şimdide sosyal medya fenomenlerinin vazgeçilmez yeri haline geldi. 81 ili gezme hayaliyle yollara düşen örümcek adam kostümlü Ayaz Koç,  Kırşehir'de vatandaşların sıklıkla tercih ettiği mekan Ahi Çay ve Kahvaltı Evi Sadi'nin Yeri'ne gelerek birbirinden lezzetli ürünlerini tattı. Çığırtma, gözleme ve karışık kızartmanın tadına bakan Koç, "Lezzetin tam göbeğine düştüm, resmen bayıldım" dedi.

81 ili örümcek adam kostümüyle gezmek için yollara düşen ve 15. durağı Kırşehir olan sosyal medya fenomeni Ayaz Koç'un Kırşehir'deki durağıda lezzetleriyle meşhur tamamen organik ürünleriyle vatandaşların tercih ettiği Ahi Kahvaltı Evi Sadi'nin Yeri oldu. Kahvaltı evinde Kırşehir'e özgü tamamen organik yiyecekleri olan çığırtma, gözleme ve karışık kızartmayı yiyerek tanıtımını gerçekleştirdi.

Buranın lezzetlerine adeta bayıldığını söyleyen Koç, "Kırşehir'i gerçekten çok beğendim. İnsanları çok sıcakkanlı, esnafları ikramsever insanlar. Burada Sadi abimizin mekanına gelerek meşhur Kırşehir lezzetlerini tattık. Hepsi birbirinden lezzetli ürünler. Kırşehir'e gelecek olanların mutlaka uğraması gereken bir yer" diye konuştu.

Ahi Kahvaltı Evi işletme sahibi Sadi Tekin ise, "Gerçekten arkdaşı tebrik ediyorum. Güzel bir farkındalık oluşturmuş. Hayallerinin peşinde koşan gençlerimizi görmek bizleri sevindiriyor. İşletmemize gelerek organik olan ürünlerimizi tattı. Ürünlerimize hemşehrilerimiz gibi Ayaz'da çok beğendi, hayran kaldı. Bizler yıllarını esnaflığa, Kırşehir halkına hizmet etmek için adamışız. Tüm hemşehrilerimizi işletmemize yöresel lezzetlerimizi tatmaya bekliyoruz. Hem lezzetli, hem de hesaplı lezzetler burada" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)