Kırşehir'de hava sıcaklıklarının 37 dereceyi bulmasının ardından vatandaşlar soluğu Kent Park'ta aldı. Eyyam-ı Bahur sıcaklıklarının etkili olduğu Kırşehir'de termometreler 37 dereceyi gösterdi. Türkiye geneli etkili olan kavurucu sıcaklıklardan Kırşehir'de nasibini aldı. Nefes kesen sıcaklıklara karşı vatandaşlar çözümü gölgelik alanlarda buldu. 

DURAN SEÇEN, KIRŞEHİR’E VEDA ETTİ DURAN SEÇEN, KIRŞEHİR’E VEDA ETTİ

9 yıl önce şehre kazandırılan ve modern görünüşüyle vatandaşların uğrak yeri olan Kent Park, sıcaktan bunalan vatandaşların serinlemek için kullandığı alanlardan birisi haline geldi. Sabah saatlerinde ve öğle saatlerinde sıcaklıkların iyice arttığı Kırşehir'de vatandaşlar, Kent Park'ta bulunan ağaç gölgeliklerine sığındı. 

KIrşehir Kent Park, 9 yıl önce yapılan ve modern görünümüyle de şehir halkının ve şehir dışından gelenlerin tarihi alanlarla birlikte ziyaret ettiği bir yapılaşma olarak göze çarpıyor. Türkiye geneli etkili olan ve Kırşehir'de yoğun hissedilen Eyyam-ı Bahur sıcaklıkları şehirde bir kaç gün daha etkili olacağı öğrenildi. Yetkililer, vatandaşlara zorunlu olmadıkça sıcak havalarda dışarıda dolaşmayın uyarısında bulundu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)