Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun: “Kırşehir’e

en uygun bütçeli ve en başarılı kadroyu kurmak istiyoruz”

 

KIRŞEHİRSPOR'A 7 TAZE KAN 

 

            Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, takımın son durumu hakkında gazetemize bilgiler verdi.

         Geçen sezon en uygun bir bütçe ili kurdukları Kırşehirspor’un ligi orta sıralarda bitirerek Türkiye’ye örnek bir takım olarak gösterildiğini belirten Başkanı Çağatay Han Torun, “Bizim ekonomik bütçemiz belli. Sokağa atılacak beş kuruş paramız yok. Biz bütün imkanlarımızı zorlayarak en uygun bütçeli bir kadro kuruyor ve Kırşehirimizi en iyi şekilde temsil etmenin çabası içine giriyoruz. İnşallah yeni sezonda da aynı politikamızı uygulayarak Kırşehir’e en uygun bütçeli  ve en başarılı kadroyu kurmak istiyoruz. Bunun için de herkesten maddi ve manevi destek bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yeni sezon öncesi iç ve dış transfer çalışmalarını kulübün maddi imkânları içinde yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Torun, Nazilli Belediyespor’dan Mehmet Ersavaş, Galatasaray’dan Gökay Güney, Kırklarelispor’dan Ümit Can Tokçu, Pazarspor’dan Mehmet Cansın Çiçek, Aksaray Belediyespor’dan Nurullah Sağlam, Konya 1922’den sağbek Cihat Aktaş ve Galatasaray’dan sol bek Mustafa Yiğit Turgut’u da kadroya kattıklarını, geçen sezon yeşil-beyazlı forma giyen ve sözleşmesi uzatılan Kadem Burak Yaşar, Fatih Üge, Gökdeniz Varol, Furkan Tütüncü, Hüseyin Solaklı, Mücahit Cirişoğlu, Serdar Yazıcı Cerem Talha Dinçer ve Mert Korkmaz’la yola devam edeceklerini söyledi.

Kırşehirspor’la sözleşmesi devam eden, ancak takımdan ayrılmak isteyen Hakan Erçelik, Zihni Temelci ve Sırat Yeşilördek’i bonservis bedelleri karşılığında serbest bıraktıklarını ve bu oyunculardan elde edilen gelirlerle giden oyuncuların geçmiş dönem maç başı alacakları, sözleşmesi devam eden ve yeni transfer edilen oyuncuların garanti ücret alacaklarının ilk taksitleri ödediklerini açıkladı.

Başkan Torun, yeşil-beyazlı kulübe hizmet eden ve ayrılan futbolculara de teşekkür etti ve bundan sonraki futbol yaşantılarında başarılar diledi.

DUMAN, “BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYIN” DUMAN, “BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYIN”

Başkan Torun’un verdiği bilgiye göre, yeşil-beyazlı kulübümüzden ayrılan futbolcuların isimleri şöyle sıraladı:

Faruk Öcal, Sırat Yeşilördek, Hakan Erçelik, Zihni Temelci, Savaş Yorulmaz,

Mustafa Karabulut, Taylan Özgün, Haşim Çoban, Ahmet Üner, Kubilay Serbest, Ahmet Sun, Fatih Kızılay, Emre Demir ve İsmet Benli. (HABER: SALİH HANÇER)