Kurumlar arası Voleybol turnuvası sona erdi...

Şampiyon, Ceza İnfaz Kurumu oldu

SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

HAKEMLER: Fatma Öztabur**, Gökhan Çapar**

CEZA İNFAZ KURUMU: Burak Yakan**, Ömer Yılmaz**, Erdal Çapar**, İsmail Korkmaz**, Yasin Ülker**, Furkan Demir**, Volkan Gürbüz**, Emrah Al**, Berat Şekerci**, Göktuğ Çavuş**, İsmail Duran**

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ: Rıza Kütük**, Ali Atalay**, Ramazan Şahin**, Ali İhsan Çelik**, Eyüp Şahin**, Aykut Koca**, Rüstem Gözübüyük**, Mustafa Gözübüyük**, Murat Uyumsal**

SETLER: 25-19, 25-17, 15-10 (Ceza İnfaz Kurumu), 25-16, 25-15 (Gençlik ve Spor İl Müdürülüğü)

MAÇ SONUCU: 3-2 (Ceza İnfaz Kurumu)

JANDARMA’NIN 186.yılı kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği Kurumlar arası Voleybol İl şampiyonası sona erdi.

Final maçında Ceza İnfaz Kurumu güçlü rakibi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü tayberk eti sonunda 3-2 yenerek şampiyon olmayı başardı.

3 Haziran tarihinde 26 kurumun 6 grup halinde katılımıyla gerçekleştirilen Kurumlara arası erkek voleybol turnuvası 14 Haziran Cuma günü final maçının ardından sona erdi.

Geleceğin yüzücüleri Kırşehir’de yetişiyor Geleceğin yüzücüleri Kırşehir’de yetişiyor

Finalde Ceza İnfaz Kurumu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü takımları karşı karşıya geldi.

Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan ve Fatma Öztabur ile Gökhan Çapar’ın birlikte yönettiği maçın ilk setini 25-16’yla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kazanarak zorlu maçta 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın 2.setinde toparlanan ve rakibini hataya zorlayan Ceza İnfaz Kurumu 25-19 kazanarak seride durumu 1-1’e getirdi.

Mücadelenin 3.setini de 25-17 kazanan Ceza İnfaz Kurumu 1-0 geriden gelerek maçta 2-1 öne geçti.

4.sette oyuna ortak olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü güçlü rakibi karşısında seti 25-15 kazanarak mücadeleyi uzatmalara götürdü.

Uzatma seti olan Tayberekte rakibini 15-10 mağlup ederek maçı 3-2 kazanan Ceza İnfaz Kurumu, Kurumlara arası voleybolda şampiyon olmayı başardı.

Şampiyon olan Ceza İnfaz Kurumu oyuncuları ve idarecileri saha içerisinde davul zurnayla büyük bir coşku yaşadı.

Maçın ardından karşılaşmalara ev sahipliği yapan Aşıkpaşa Spor Salonu’nda ödül töreni düzenlendi.

Turnuvayı 4.olarak bitiren Ahi Evran Üniversitesi’ne madalya ve kupasını, Tesis Amiri ve Antrenör Fatih Çakır verdi.

Kurumlar arası voleybolda şampiyonayı 3.olarak bitiren İl Jandarma komutanlığına madalya ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Aslan Uçar verdi.

Final maçında güçlü rakibi Ceza İnfaz Kurumuna 3-2’lik skorla mağlup olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü takımına madalya ve kupasını Jandarma İl Komutanlığı’ndan Murat Çakır takdim etti.

Final maçında güçlü rakibi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü karşısında sahadan 3-2’lik skorla galip ayrılarak Jandarma’nın 186.yılı kapsamında düzenlenen kurumlar arası voleybol turnuvasında şampiyon olan Ceza İnfaz Kurumu’na madalya ve kupasını Kırşehir İl Jandarma Komutanı yardımcısı, Jandarma Albay Nadir Demirhan ve Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Aslan Uçar birlikte verdi.

Madalya ve kupa töreninin ardından dereceye giren takımlar, kurum müdürleri ve yöneticiler maçlara ev sahipliği yapan Aşıkpaşa Spor Salonu’nda günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çekindiler.

Şampiyon olan Ceza İnfaz Kurumu oyuncuları elde ettikleri şampiyonluk kupasıyla bol bol resim çekindiler.

Muhabir: Fahrettin Toker