9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle başka illerden, hatta yurt dışından gelen hemşehrilerimiz dönüş hazırlığına koyulurken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik ekipleri vatandaşları dönüş için uyardı.

Kırşehir Belediyesi Gasilhane  Asri Mezarlık’ta hizmete başladı Kırşehir Belediyesi Gasilhane Asri Mezarlık’ta hizmete başladı

         Bayram trafiğinin yoğun olduğunu, ancak dönüşte bu yoğunluğun daha da artacağını belirten trafik ekipleri, “Ankara-Kayseri, Kırşehir-Yozgat, Kırşehir-Aksaray, Kırşehir-Nevşehir karayollarında dönüş günlerinde daha çok yoğunluğun yaşanacağını düşünüyoruz. Şimdiden bu yollardan dönüş yapan ütüm vatandaşlarımızı dikkatli olmalarını ve bayramı acıya dönüştürmemelerini istiyoruz. Bu nedenle sürücülerin araçlarını dikkatli kullanmalarını, trafik işaret ve kurallarını uymalarını ve kesinlikle uykusuz direksiyon başına geçmemelerini istiyoruz” dediler.

         Bu arada Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi Trafik ve Bölge Trafik ekipleri işlek yollarda radarla trafik kontrolleri yapıyor. Sürücülerin herhangi bir ceza ile karşılaşmamaları için trafik kurullarına uymaları konusunda uyarıldı.

Muhabir: AYHAN CEYLAN