Mehmet Akif Ersoy mezunları okul bahçesinde buluştu… Mehmet Akif Ersoy mezunları okul bahçesinde buluştu…

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin akademik gelişimini önemseyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, iç ve dış paydaşları ile görüşmelerini sürdürüyor. Bu kapsamda Rektör Karahocagil, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ı ziyaret etti.

29 Mayıs 2024 tarihinde başkanlık makamında gerçekleşen ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi hakkında kalite çalışmalarının konuşulduğu ziyarette, Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Şimşek de Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’e eşlik etti.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite çalışmaları ve Ar-Ge projeleri hakkında bilgiler veren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, üniversitemizin kalite süreçlerine 2015 yılında başladığını söyledi. Kalite süreciyle birlikte üniversitemizin kendine has bir yazılımı olan Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemini (BKYS) geliştirdiğini anlatan Rektör Karahocagil, İç kalite güvence sistemleri olarak hazırlanan BKYS’nin Sanayi ve Ticaret Bakanlığından da ödül aldığını dile getirdi. Zaman içinde BKYS yazılımını güçlendirerek profesyonel bir programa dönüştürdüklerini kaydeden Rektör Karahocagil, yazılımın üniversitelere ve üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde özel sektöre de satmaya başladıklarını sözlerine ekledi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin akademik çalışmaları ve projeleriyle bölgesinde aktif bir üniversite olduğunu ifade eden TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite süreçlerindeki başarılarının da göz doldurduğunu dile getirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Kırşehir Ahi Evran Üniversites Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek’e teşekkür etti.

Ziyaretin devamında Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Şimşek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından geliştirilmiş lisanslı yazılım Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi  (BKYS) hakkında bilgiler verdi.  (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez