Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri, İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto etmek ve Gazze halkına destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi. Refah'ta yerinden edilmiş Filistinlilerin kampının bombalandığı saldırıya tepki amacıyla düzenlenen “Kampüslerden Refaha Katliama Dur De!” temalı yürüyüşe çok sayıda öğrenci, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

8 aydır devam eden zulmü kınamak için toplandıklarını ifade eden öğrenciler, güvenli bölge olarak altı çizilen Refah Bölgesinde sivillerin yakılması karşısında harekete geçilmesi gerektiğini haykırdılar. Boykot çağrısını yineleyen ve boykotun dozunun artması gerektiğini belirten gençler, zulme karşı yapılan eylemlerin insanlığın ve Müslümanlığın bir gereği olduğunu dile getirdiler. İrlanda, İspanya ve Norveç’in Filistin’i özgür bir devlet olarak tanımasının önemli bir gelişme olduğunu vurgulayan gençler, bu yaklaşımın çığ etkisi oluşturacağını ve herkesin barış içinde yaşadığı Özgür Filistin’in yeniden kurulması için büyük bir adım olduğunu kaydettiler. Yürüyüş sırasında Siyonist İsrail aleyhine sloganlar atılırken yürüyüşe Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve ekibi de katıldı. Refah’ta yaşanan zulme sessiz kalmadıkları için gençlere teşekkür eden Rektör Karahocagil, bu anlamlı yürüyüşe katılan ve destek veren öğrencilere, akademisyenlere, sivil toplum kuruluşlarına ve üniversite topluluklarına teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

Kırşehir'de yasa dışı silah ticareti yaptıkları iddiasıyla 4 şüpheli yakalandı Kırşehir'de yasa dışı silah ticareti yaptıkları iddiasıyla 4 şüpheli yakalandı

Editör: Çiğdem Sönmez