Akademik birim ziyaretleri kapsamında Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Ziraat ve İktisadi İdari Bilimler Fakültelerini ziyaret ederek fakülte öğretim üyeleri ile bir araya geldi, sorunları dinledi ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hedefleri olan bir ülkenin, vizyonu olan bir üniversitesi olacaklarını vurgulayan Prof. Karahocagil, "Ülkemizin hedeflerini gerçekleştirme doğrultusunda üniversitemiz elinden gelen gayreti gösterecektir. Bu noktada üzerimize düşen görevler var: İlki kurumda işleyen kalite çalışmalarını içselleştirme aşamasına gelmeliyiz. İkincisi Ar - Ge süreçlerinde eksikliklerimiz olduğunu biliyoruz, gerek akademik rating de öne çıkmak gerekse fonlar aracılığıyla yayın kalitemizi ve sayımızı artırma amacımız var. Son olarak ise tüm bu çalışmalarda bölgenin ve ülkenin yararına olacak şekilde toplumsal fayda temelli, paydaş açılımlı bir süreç izleyeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Kazakistanlı doktora öğrenciler KAEÜ’de ilk defa staj yaptı Kazakistanlı doktora öğrenciler KAEÜ’de ilk defa staj yaptı

         Üniversitedeki mevcut durumu görme ve sorunları çözme adına yapılan incelemelerde Ziraat Fakültesinde pilot projelerin gelişimi, yeni başlanılan seralardaki ıslah çalışmaları, laboratuvarlardaki bakım - ölçümleme durumları ve üretilen ürünlerin bir stant oluşturularak sunumlarının yapılması görüşüldü.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ise Türk-i Cumhuriyetlerle yapılabilecek işbirlikleri (Orhun Projesi, İbn-i Sina Enstitüsü vb.), yeni açılabilecek lisans ve lisansüstü programlar, öğrenci ve akademisyen değişim programlarını sürekli hale getirecek kurumsal bakış açısı ve Ahiliğin iktisadi hayattaki yeri konuşuldu.

Ayrıca fakültenin gelecek yıl güçlendirme yatırım programına alınacağı bilgisi de toplantıda verildi. Toplantılara Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş, Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, Prof. Dr. Musa Özata, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya ve İktisadi İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Nur Çetin ile fakülte öğretim üyeleri katıldı. (HABER MERKEZİ)

Editör: Ayhan Ceylan