Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

HANİ ÖĞRENCİLERE KAYNAK KİTAP ALDIRILMAYACAKTI? HANİ ÖĞRENCİLERE KAYNAK KİTAP ALDIRILMAYACAKTI?

Kırşehir genelinde 2023-2024 eğitim öğretim yılında;223 okul ve 2.534 derslikte;

4 bin 79 öğretmen ile 43 bin 347 öğrencinin ders başı yapacağını belirten Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin, arkadaşlarına, okullarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

“Türkiye Yüzyılının inşası ancak sevgi, özveri ve inançla çalışarak gerçekleşebilir. En büyük hedefimiz; evlatlarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven, değerlerini özümsemiş, sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve sorumluluk sahibi olma erdemlerini kazanmış bireyler olarak topluma kazandırılmalarıdır.

“Sevgili Öğrenciler,

“Yeni eğitim öğretim yılında da yetenekleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda derslerinizin yanında bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerinizde özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edinmenizi diliyorum. Akademik başarılarınızın yanında, yaşantınızda daha fazla sorumluluk sahibi olarak yetişen bireyler olacağınıza inanıyorum. Yüzlerinizde gülücükler ve hayatınızda mutluluklar eksik olmasın.

“Değerli Meslektaşlarım,

“Her zaman büyük bir fedakârlık gösteren yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm eğitim paydaşlarımız; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz yeni başarılara doğru yelken açarken onlara her zaman destek olacağınızı biliyorum.  Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyorum. Geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızı, geleceğe hazırlayacak olan sizlersiniz.

“Saygıdeğer Veliler,

“Eğitim öğretimin en önemli ve belirleyici taraflarından biri de sizlersiniz. Öğrencilerimizin başarılı bir eğitim hayatının olması, ancak sizlerin vereceği destekle mümkündür. Çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına ve bilinçli birer birey olmalarına katkı sağlayacaksınız.

“Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 eğitim öğretim yılında bütün eğitim camiamıza başarılar diliyor; yeni eğitim öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)