Kırşehir'de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıldönümünü anısına Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliğinde program düzenlendi.

Düzenlenen programa Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, İl Protokolü ve KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil katıldı.

2 firari hükümlü yakalandı 2 firari hükümlü yakalandı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, anıta çelenk sunuldu ve şehit mezarlarında dualar edildi. Kur'an'ı Kerim tilavetinin sonrası şehit kabirleri ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.

Şehitlik ziyaretinin ardından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katılan Rektör Karahocagil yaptığı açıklamada, “Türk milleti 18 Mart 1915’te tarihe adını altın harflerle yazdırdı ve Çanakkale’de çok büyük bir zafer kazandı, Çanakkale'nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya ispat etti” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. Yıldönümü vesilesiyle ebediyete intikal eden kahramanlarımıza ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Rektör Karahocagil, şehit ve gazilerimizin vatan müdafaası adına yaptıkları fedakârlıkların hiçbir zaman unutulmayacağını ifade etti. (HABER MERKEZİ)