Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in ortağı Sait Yanık ve üyeleri Rektör Karahocagil’i ziyaret etti…

 

Rektör Karahocagil: “Üniversitemiz

yeni projeleriyle yine adından sıkça 

söz ettiren bir üniversite olacaktır”

 

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in ortağı Sait Yanık, üyeleri, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’i ziyaret etti.

İki dönemdir Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yerine üniversitede Tıp Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil atanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ataması yapılan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil Prof. Dr. Vatan Karakaya’dan görevini devralarak başladı.

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in ortağı Sait Yanık ve üyeleri Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Gerçekleşen ziyarete, Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in ortağı Sait Yanık, Yeşil Kaman Gazetesi Sahibi Murat Seyitgazioğlu, Demirören Haber Ajansı muhabiri Fahrettin Toker, İhlas Haber Ajansı muhabiri Enderhan Öz, Kırşehir Çiğdem Gazetesi Muhabiri Cemre Bayram ve Ahi Televizyonu Genel Müdürü Mesut Dalkılıç katıldı.

Toplantıda Ahi Evran Üniversitesi Rektörlük görevine atanan Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in yapacağı çalışmalar ve üniversitenin yeni projeleri konuşuldu.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne değerli hocam Prof. Dr. Vatan Karakaya’dan sonra rektörlük görevine atamamız gerçekleşti. Değerli Vatan Karakaya hocamızın yaptığı eserlerden, bıraktığı projelerden ve emeklerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Bizlere çok güzel bir üniversite bıraktı. Bizlerde inşallah bu görevi layıkıyla en iyi şekilde yürüterek devam edeceğiz. Üniversitemizi bu dönemde 4 bin 604 öğrencimiz tercih etti. Yine diğer yıllara oranla yüzde 100’lük bir doluluk oranına ulaştık. Şuan 4 bin 604 öğrencimizle birlikte ön lisans düzeyinde yüzde 99,3’lük düzeyde, yüzde 97,5’lik de lisans düzeyinde doluluk oranına sahibiz. Ek yerleştirme kontenjanlarıyla inşallah bu rakamlar yüzde 100 oranına ulaşacaktır. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yeni projeleriyle yine adından sıkça söz ettiren bir üniversite olarak devam edecektir. Şehrimizi tercih ederek kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Yine Tıp Fakültesi’nde yüzde 100’lük bir doluluk oranına sahibiz. Öğrencilerimizin üniversitemize olan bir teveccühü mevcut. Gerçekten çok başarılı projelere imza atarak yine o rakamlara ulaşmayı başardık. Amacımız öğrencilerimizi rahat ettirerek, memnun ederek başarılı öğrenciler yetiştirerek daha fazla tercih edilmek. Bunun içinde onların en çok ihtiyaçları olan materyalleri karşılamak için uğraş veriyoruz. Sosyal hayatlarını artırmak için çalışmalar içerisindeyiz. İlimizin basın mensuplarıyla da sürekli istişare hali içerisinde olarak üniversitemizin çalışmalarını sürekli duyurmak için çalışmalar içerisindeyiz” dedi.

"Sınav yerine süreç odaklı" ölçme sisteminin detayları belli oldu "Sınav yerine süreç odaklı" ölçme sisteminin detayları belli oldu

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in ortağı Sait Yanık, “Yeni göreviniz sizlere ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun. İnanıyoruz ki güzel projelere ve başarılara imza atacaksınız. Bizler basın mensupları olarak bu şehre çakılacak her bir çiviyi sonuna kadar destekliyoruz. İnşallah Prof. Dr. Vatan Karakaya’dan kalma üniversite-basın arasındaki soğukluğu ve iletişim bozukluğunu sizlerle yaşamayacağız. Sık sık bir araya gelerek istişare içerisinde olacağız. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin yaptığı çalışmalar ve işlerinde yine şehrimizin esnaflarının yapmasını talep ediyoruz. Üniversitenin işlerini dışarıda değil de şehrimizin esnaflarına kazandırmanızı rica ediyoruz. Sizlere de yeni görevinizde başarılar dileriz” diye konuştu.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)