"Kırşehir'i İYİ belediyecilikle tanıştıracağız" "Kırşehir'i İYİ belediyecilikle tanıştıracağız"

 

Rekabet Kurulu, bazı devralma ve ortak girişim kurulması işlemlerine izin verdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyurulara göre, Kurul, SaudiIronand Steel Company ve Al Rajhi Steel IndustriesCompany'nin ortak kontrolünün ThePublicInvestmentFund (Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu) ve Mohammed Bin Abdulaziz Al Rajhi&SonsInvestmentCompany tarafından devralınması işlemine onay verdi.

CornerstoneChemicalCompanyLLC'nin tek kontrolünün BrigadeCapital Management LP tarafından yönetilen fonlar ve hesaplar aracılığıyla devralınması işlemi uygun bulundu.

Yeni bir hafif ticari araç, ürün ve yardımcı lojistik hizmetler geliştirilmesi, üretimi ve satışı için Volvo Business Services International AB ve Renault S.A.S. arasında tam işlevsel bir ortak girişim kurulması işlemi onaylandı.

Tripenia Bilişim Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret AŞ'nin çoğunluk hisselerinin ve tek kontrolünün Ahmet Akyol tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Total Energies Marketing Services ve TheHydrogenCompany tarafından tam işlevsel bir ortak girişim kurulması işlemine izin verildi.

Mercedes-Benz GroupChina Ltd. ve BMW Brilliance Automotive Ltd. tarafından bataryayla çalışan elektrikli araçlar için Çin'de kamuya açık şarj altyapısı ağı geliştirecek ve işletecek tam işlevsel bir ortak girişim kurulması işlemi uygun bulundu.

DSV A/S'nin iştiraki DSV Solutions Holding A/S ile PublicInvestmentFund'ın iştiraki NEOM Company arasında yeni kurulacak tam işlevsel bir ortak girişim üzerinde ortak kontrol kurulması işlemi onaylandı.

AdevintaASA'nın ortak kontrolünün PermiraHoldings Limited ve BlackstoneInc.'in nihai olarak kontrol ettikleri belirli fonlar tarafından devralınması işleminin onaylanması kararlaştırıldı.(AA)