Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik'te 2024 yılı genel atamaları gerçekleştirildi Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik'te 2024 yılı genel atamaları gerçekleştirildi

         Kırşehir İl AFAD Müdürlüğünce, Kırşehir Özel Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Personeline afet farkındalık ve yangın eğitimi verildi.

2024 yılı Afete Hazır İşyeri eğitimleri kapsamında gerçekleştirilen afet farkındalık eğitiminde; afet ve acil durum planının hazırlanması, afete dirençli yapılar, ev içindeki riskler, toplanma alanları, bölge dışı bağlantı kişisi belirleme, afet ve acil durum bilgi kartı, afet ve acil durum çantası, acil durum telefon numaraları, afet sırası yapılması gereken doğru davranış şekilleri, tahliye yaşamsal mekana geri dönüş, afet sonrası ilk saatler, AFAD gönüllülük projesi ve AFAD acil mobil uygulaması konuları anlatıldı.

Afet farkındalık eğitimi sonrasında gerçekleştirilen yangın eğitimi ile olası yangınları önleme, yangın anında doğru davranışları kazandırma ve yangınla mücadele, söndürme ve kurtarma becerilerini kazandırma amaçlanıyor. (HABER MERKEZİ)