Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelindeki İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasının bölge finali yapıldı.

          Kırşehir Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmanın bölge finaline Kırşehir, Adana, Nevşehir, Niğde, Karaman, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kayseri ve Yozgat illerinden imam hatip ortaokul ve lise öğrencileri katıldı.

          Yarışmanın bölge finaline; Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı, Boztepe Kaymakamı Umut Özkır, Genç Sada Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulları Türkiye Koordinatörü Hüseyin Kazan ve Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

          Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Yarışmanın Türkiye Koordinatörü Hüseyin Kazan'ın ve Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen'in açılış konuşmalarından sonra yarışmaya katılan öğrencilere jüri üyeleri, tecvid kuralları, okuma tarzı, ses ve makam gibi kriterlerden 100 üzerinden puan verdi. Yapılan yarışmada dereceye girenlere ödülleri ve katılım belgeleri takdim edildi.

Cacabey Uzay ve Bilim Şenliği başlıyor! Cacabey Uzay ve Bilim Şenliği başlıyor!

 Yarışmada ortaokul ve lise kategorilerinde birinci olanlar, 21 Mayıs'ta düzenlenecek Türkiye Finali'nde illerini temsil edecekler.

(HABER MERKEZİ)