Veli Şahin hayata gözlerini yumdu Veli Şahin hayata gözlerini yumdu

                Ramazan ayının olmazsa olmazı Ramazan pidesi için fırınların önünde uzun kuyruklar oluşuyor.

Fırıncılar kuyrukta beklemek istemeyen vatandaşlar için birkaç saat önce yaptıkları ramazan pidelerini satışa sunarken, Kırşehir’de vatandaşların büyük kısmı fırınların önünde uzun saatler kuyrukta bekleyerek pideyi sıcak sıcak alıp, oruçlarını açmayı tercih ediyorlar.

Kırşehir Belediyesi'nin karşısında faaliyet gösteren Cakcaklar Pide Fırını vatandaşın talebine yetişmek için ezan okunmasına rağmen pide çıkarmaya devam ediyor.

Cacaklar Pide Fırını İşletmecisi Hafız Günen, gazetemiz muhabiriyle ocak başında yaptığı röportajda şunları söyledi:                

                "Vatandaşlarımızın talebine yetişmek için fazla mesai yapıyoruz. Ezana son bir saat kala ciddi bir yığılma oluyor. Herkes sıcak almak istiyor ama pidenin ocaktan çıkması zaman alıyor. Elimizden geldiğince herkese sıcak pide vermeye çalışıyoruz. Uzun kuyruklar Ramazan ayının adetidir. Biz fırıncılar olarak da ezan okunmasına rağmen herkes evine sıcak pide götürebilsin diye çalışmaya devam ediyoruz. Pidenin yanısıra tepsiyle yemek ve güveç getiren vatandaşlarımız da oluyor. Onlardan ricamızyemeklerini erken saatlerde getirsinler, aksi halde kabul edemiyoruz. Tüm Kırşehirli vatandaşlarımızın Ramazan ayını kutluyor hayırlı ramazanlar diliyorum." (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)