Final maçında güçlü rakibi Özel Kırşehir Ortaokulunu 4 golle geçen kırmızı-siyahlı ekip şampiyon olarak ilimizi gruplarda temsil etme hakkı elde etti...

Futsalda en büyük Ömer Halis Demir oldu

SALON: Kındam Spor Salonu

SAHA HAKEMLERİ: Murat Yağlı**, Osman Köksaldı**

MASA HAKEMİ: Beytullah Karaca**

ŞEHİT ÖMER HALİS DEMİR ORTAOKULU: Muhammed Erol Bülbül**, Göktürk Kardaş**, Eymen Ramazan Gökler**, Osman Şenlik**, Ozan Uğurlu**, Yusuf Akif Konar**, Efe Mert Yılmaz**, Mustafa Sami Erdem**, Nejat Altuğ Aydın**, Hayati Mete Oskay**, Emre Durmuş Oğuz**, Ömer Faruk Keskinkılıç**

ÖZEL KIRŞEHİR ORTAOKULU: Furkan Güleç**, Bera Göktürk**, Hikmet Çimen**, Eyüphan Şahin**, Adar Atçeken**, Tuğra Gültekin**, Arda Avcu**, Ali Dadalı**, Deniz Çötrük**, Ahmet Kendirli**, Mehmet Eren Gönen**

İLK YARI SONUCU: 3-1 (Şehit Ömer Halis Demir O.O)

MAÇ SONUCU: 3-1 (Şehit Ömer Halis Demir O.O)

GOLLER: Ömer Faruk Keskinkılıç, Sami Erdem (p), Osman Şenlik, Hayati Mete Oskay (Şehit Ömer Halis Demir O.O), Mehmet Eren Gönen, Deniz Çörten (Özel Kırşehir Ortaokulu)

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, Okul Sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası yıldız erkekler futsal final maçında Şehit Ömer Halis Demir Ortoakulu, güçlü rakibi Özel Kırşehir Ortaokulu 4-2’lik skorla geçerek şampiyon olmayı başardı.

Yarı final maçında Kurancalı Şehit Ayhan Keleş Ortaokulu’nu 6-2’ye geçen Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu ile Özel Sınav Ortaokulunu tek golle geçen Özel Kırşehir Koleji karşı karşıya geldi.

Kındam Spor Salonu’nda oynanan ve Murat Yağlı ile Osman Köksaldı’nın birlikte yönettiği karşılaşmaya Özel Kırşehir Ortaokulu etkili başladı. Maçın ilk dakikasında Özel Kırşehir Ortaokulu Mehmet Eren ile 1-0 öne geçti.

İlk dakikada kalesinde gördüğü golün şokunu hemen üzerinden atan Ömer Halis Demir, Ömer Faruk Keskinkılıç ile skoru 1-1 yaptı. Beraberlik golünün ardından galibiyet için yüklenen Ömer Halis Demir penaltı atışı kazandı. Topun başına geçen Sami Erdem, meşin yuvarlağı filelerle buluşturarak skoru 2-1 yaptı.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü tamamen eline alan Ömer Halis Demir Ortaokulu, Osman Şenlik’in kaydettiği golle skoru 3-1 yaptı ve soyunma odasına da 3-1 önde girdi.

Karşılaşmanın 2.yarısının hemen başında Hayati Mete Oskay ile bir gol daha bulan Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu skoru 4-1 yaparken, maçtaki son golü ise Özel Kırşehir Ortaokulu’ndan Deniz Çörten söyledi: 4-2.

Mücadelenin ilerleyen dakikalarında başka gol olmadı ve Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu güçlü rakibi Özel Kırşehir Ortaokulu’nu 4-2’kik skorla geçerek şampiyon olmayı başardı.

Karşılaşmanın ardından madalya ve kupa töreni düzenlendi. İl 2’ncisi olan Özel Kırşehir Ortaokuluna madalya ve kupasını Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul Sporlarında görevli Beden Eğitimi Öğretmeni Sinan Güneş ve Kırşehir Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve Antrenör Mustafa Koçak verdi.

Şampiyon olarak ilimizi, Türkiye Okul Sporları Yıldız erkekler futsalda temsil edecek olan Kırşehir Şehit Ömer Halis Demir Ortaokuluna madalya ve kupalarını, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Ali İhsan Çelik verdi.

Madalya ve kupa töreni sonrasında dereceye giren takımlar, idareciler ve sporcular, karşılaşmaların oynandığı Kındam Spor Salonu’nda günün anısına toplu olarak hatıra resim çekindiler.

Hentbol takımımız, yarı finale lider olarak gidiyor Hentbol takımımız, yarı finale lider olarak gidiyor

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)