Şehrimizde kurulu bulunan ve 5 bin civarında insana iş ve aş veren Petlas Lastik Fabrikası, 234 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle çocuklar arasında resim yarışması düzenledi.

“Hayalindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" konulu resim yarışması ödül töreni Kırşehir Petlas fabrikasında gerçekleştirildi. Yarışma, 5-8 yaş ve 9-12 yaş kategorilerinde iki ayrı grupta düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan  KırşehirPetlas Genel Müdürü Hakan Yalnız; “Bu özel günde, çocukların hayallerini ve duygularını ifade etmeleri için onları teşvik ettik ve ödüllendirdik. Çocuklarımız, hayal dünyalarının sınırlarını zorlayarak, 23 Nisan'ı nasıl kutlamak istediklerini resimlerine yansıttılar” diye konuştu.

Resim yarışması Jüri üyeleri, resimleri incelerken, çocukların yaratıcılığı, özgünlüğü ve ifade güçlerine hayran kaldılar.

Akça Ailesi'nin acı kaybı Akça Ailesi'nin acı kaybı

 Yarışmaya katılan bütün çocukların yaptığı resimleri fuaye alanında sergilendi. Dereceye giren çocuklara ödüllerini Kırşehir Petlas Genel Müdürü Hakan Yalnız tarafından takdim edilirken, yarışmaya katılan bütün çocuklara da katılım belgesi ve kitap verildi.

           Kırşehir Petlas Genel Müdürü Yalnız ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Çalışanlarımızın ve onların ailelerinin Petlas ailesinin bir parçası olduğunu belirtirken, çocuklarımızın hayallerine ve duygularına saygı gösteren, onları destekleyen ve ödüllendiren bu yarışmanın, Petlas ailesi olarak bizler için büyük bir mutluluk kaynağı” olduğunu ifade etti.

          Çocukların hayal dünyalarının kapılarını aralayan ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaran bu keyifli yarışma ile, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşandı. (HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü