Petlas Satış Direktörü Ahmet Candemir, "Petlas olarak, yenilikçi lastiklerimizle birlikte iyi pilotların yer aldığı bu tür yarışmalara destek vermek bizim için büyük bir gurur"

 

AKO Grup bünyesinde Kırşehir’de faaliyet gösteren Petlas, 43. İstanbul Rallisi'nde yeni geliştirdiği toprak ralli lastikleriyle boy gösterdi.

Şirket açıklamasına göre, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) işbirliğiyle İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenen 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 7. ve son yarışı olan 43. İstanbul Rallisi, Şile'de koşulan etaplarda gerçekleştirildi.

Yarışta, 43 ekip iki gün boyunca en iyi dereceyi elde etmek için toplam uzunluğu 116 kilometreyi bulan etaplarda mücadele etti.

Yeni geliştirdiği yarış lastikleriyle Türkiye'de motorsporlarına katkı sunmaya devam eden Petlas, 43. İstanbul Rallisi'nde toprak ralli lastikleriyle podyum mücadelesinde yerini aldı. 43 aracın katıldığı yarışmada 10 araçta lastikleriyle yer alan Petlas, 4 yarışmacının dereceye girmesinde rol oynadı.

Petlas lastikleriyle yarışan And Sunman FiestaRally Cup birincisi, Cevdet Yıldırım Kategori 2 klasmanı birincisi oldu. Kubilay Esin Türkmen Kategori 1 üçüncüsü seçilirken, Ahmet Keskin ise Kategori 3'te dördüncü olarak yarışı tamamladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Petlas Satış Direktörü Ahmet Candemir, Türkiye'de düzenlenen motorspor etkinliklerine destek vermekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, 'Petlas olarak, yenilikçi lastiklerimizle birlikte iyi pilotların yer aldığı bu tür yarışmalara destek vermek bizim için büyük bir gurur. 43. İstanbul Rallisi, çok çekişmeli ve heyecanlı bir yarış oldu. Dereceye girmeye hak kazanan herkesi gönülden kutluyorum. Lastiklerimizle ve sürdürülebilirlik çalışmalarımızla bu yarışmalarda yer alarak motor sporlarına destek vermeye devam edeceğiz.' ifadesini kullandı.

Bu sezon gerçekleştirilen tüm ralli etaplarında olduğu gibi seyirci alanları, servis alanı ve ralli merkezinde 750 kilo geri dönüştürülebilir atık toplayan TOSFED Çevre Komisyonu, AKO Grup işbirliğiyle yarışta kullanılan atık lastikleri toplayarak AKO Ömrünü Tamamlamış Lastik Geri Dönüşüm Tesisi'nde geri dönüşümünü sağlayacak.

Ulupınar Eski Belediye Başkanı Ali Toprak vefat etti Ulupınar Eski Belediye Başkanı Ali Toprak vefat etti

Geliştirdiği üstün teknolojili ürünler kadar sorumlu üretim anlayışıyla sürdürülebilirlik adına da çalışmalar yürüten AKO Grup, yarışta kullanılan ve bu haliyle doğada bin yıllar boyunca çözünmeyen atık lastikleri AKO ÖTL tesisinde tamamen geri dönüştürerek nitelikli ham maddeye çeviriyor. (İSTANBUL, AA)