Kırşehir'de 6 ilçe, 3 belde ve 252 köyde 733 sandıkta toplam 177 bin 668 seçmen oy kullanacak…

 PAZAR GÜNÜ SANDIĞA GİDİYORUZ…

 

Türkiye Pazar günü bir kez daha sandık başına giderek 5 yıl süreyle yerel yöneticilerini seçecek. Kırşehir il genelinde 177 bin 668 seçmen, 31 Mart Pazar günü yerel seçimler için sandığa gidecek.

6 ilçe, 3 belde ve 252 köyde 733 sandıkta toplam 177 bin 668 seçmen oy Kırşehir Belediye Başkanı, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ve muhtarlar için oy kullanacak.

Partiler tarafından aday gösterilen ve aylardır Kırşehir’de seçmenlerle buluşarak, ya da ziyaretler yaparak yapacakları çalışmaları ve projeleri anlatan belediye başkanları artık sandıktan çıkacak sonucu beklemeye başlarken, Kırşehir’in huzurlu, güvenli ve mutlu bir ortamda seçimlerin tamamlanması hedefleniyor.

Mahmut Köysüren hayata gözlerini yumdu Mahmut Köysüren hayata gözlerini yumdu

Sanayisi gelişemeyen, ekonomik anlamda gelişme kaydedemeyen, bacasız fabrika olarak nitelendirilen üniversitesinde istenilen ivmenin yakalanamadığı Kırşehir’de öncelikle göçü durduracak, istihdamı artıracak Belediye Başkanı istediğine vurgu yapan Kırşehirli seçmen, bu seçimde daha önceki seçimlerde olduğu gibi “parti” değil, “aday” profilinin ön plana çıktığını ve bu noktada oy kullanacağının sinyalini veriyor.

Kırşehirliler, “Partizanlık yapmayacak, Kırşehir’in sorunlarını çözümleyecek, verdikleri vaadleri yerine getirecek çalışkan ve dürüst bir belediye başkanı istiyoruz” diye görüş bildirdiler.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre, Kırşehir'de 177 bin 668 seçmen bulunuyor. 2019 seçimlerinde 167 bin 620 seçmeni bulunan Kırşehir’in son 5 yıldaki seçmen sayısı 10 bin 48 arttı.

Kırşehir ve ilçelerindeki sandık ve seçmen sayıları şöyle:

Kırşehir 322 sandık, 101.543 seçmen.

Akçakent 4 sandık,  752 seçmen.

Akpınar 10 sandık, 2.331 seçmen.

Boztepe 9 sandık, 2.454 seçmen.

Çiçekdağı 30 sandık, 7.204 seçmen.

Kaman 58 sandık, 17.524 seçmen.

Mucur 34 sandık. 9.836 seçmen.

İŞTE KIRŞEHİR’İN ADAYLARI…

            Kırşehir'de, siyasi partilerin İl ve İlçe Seçim Kurullarına sunduğu aday listelerindeki belediye başkan adayları belli oldu. Buna göre, Kırşehir Belediye Başkanlığı için seçime giren partiler ile Bağımsız Belediye Başkan adayının isimleri şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ: Osman Arslan

CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Selahattin Ekicioğlu                  

İYİ PARTİ: Ufuk Cengiz     

HALKLARIN EŞİTLİK VE DEMOKRASİ PARTİSİ: Kadriye Turan           

SAADET PARTİSİ: Fatma Ekim Terzioğlu           

VATAN PARTİSİ: İlker Özkamalı             

DEMOKRAT PARTİ: Bülent Özşahin         

HÜR DAVA PARTİSİ: Murat Kırğıl            

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ: Adem Özhan                 

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ: Abdülhalim Yıldırım              

DEMOKRATİK SOL PARTİ: Özkan Koçak           

DEMOKRASİ VE ATILIM PARTİSİ: Bayram Yıldız           

ZAFER PARTİSİ: Muharrem Köysüren                

YENİDEN REFAH PARTİSİ: Ali Kaan Kılıçlıoğlu               

MİLLET PARTİSİ: Ali Osman Türkmen              

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ: Faruk Aksümer         

YENİ TÜRKİYE PARTİSİ: Halil İbrahim Ulusoy              

BAĞIMSIZ: Sevgi Bektaş

            Partilerin Kırşehir, ilçe ve beldelerdeki adayları ise şöyle:

AK PARTİ:

Çiçekdağı: Hasan Hakanoğlu, Akçakent: Yılmaz Kılıç, Mucur: Osman Demir, Boztepe: Mahmut Dalgalı, Akpınar: Orhan Borhan. Kurancılı Belde Belediye Başkan Adayı Adem Bıçakcı.

            CHP: Kırşehir: Selahattin Ekicioğlu, Kaman: Erhan Talu, Akpınar: Şükrü Turgut, Boztepe: Hüseyin Takan, Mucur: Meryem Fikirkoca, Çiçekdağı:Mete Aydın, Köseli: Bekir Erciyas, Özbağ: Tekin Var, Kurancılı: Fatih Kara.

MHP: Akçakent Musa Şahin, Akpınar: Erdal Urcan, Boztepe: Musa Ceylan, Çiçekdağı: Ahmet Hikmet Erdoğan, Mucur: Fatih Yıldırım, Özbağ:Rasim Arazay, Çiçekdağı-Köseli: Bekir Yılmaz, Kaman: Kurancılı: Erdoğan Tekeli

İYİ PARTİ: Kırşehir Ufuk Cengiz, Mucur: Işık Şimşek, Çiçekdağı: Erhan Şahin, Köseli: Sabri Eraslan,Kurancılı: Cafer Atasoy

YENİDEN REFAH PARTİSİ: Ali Kaan Kılıçoğlu.

Saadet Partisi: Fatma Terzioğlu.

"Kırşehir Çiğdem" gazetesi olarak Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinin ülkemize, halkımıza ve şehrimize hayırlı olmasını dileriz. (HABER: BEYHAN BALLI)