BAL’daki temsilcimiz, Geredespor ve kalan maçlarına çıkmayacağı gelen bilgiler arasında…

İş adamı Düger’den, voleybol takımına ziyaret İş adamı Düger’den, voleybol takımına ziyaret

Gençlikspor, ligden mi çekiliyor?

TÜRKİYE Futbol Federasyonu’nun (TFF) yarı profesyonel lig olarak adlandırdığı Bölgesel Amatör Ligi 6.Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Kırşehir Gençlikspor’da kalan maçlar öncesi karşılaşmalara çıkmayacağı duyumları alındı.

Geçtiğimiz sezon Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde şampiyon olan ve Bölgesel Amatör Ligi’ne yükselen Gençlikspor’da kalan haftalar öncesi önemli bir gelişme yaşandı.

Mavi-beyazlı ekip, kesin olmamakla birlikte kalan maçlarına çıkmayacağı gelen bilgiler arasında.

Spor kamuoyundan yapılan açıklamada, “Bölgesel Amatör Ligi 6’ncı Grup'ta mücadele eden temsilcimiz Kırşehir Gençlikspor'un gelecek hafta oynayacağı Geredespor ve kalan maçlarına çıkmayacağına dair duyumlara alarak, bu duyumumuzu büyük bir üzüntüyle karşılaşmış bulunmaktayız. Kesin bilgi olmamakla birlikte Gençlikspor kalan maçlarına çıkmayacağı gelen bilgiler arasında. Duyumlar gerçekse böyle bir hatadan dönülmesi ve kalan maçlarında aslanlar gibi mücadele edilmesi gerektiğini vurguluyoruz. İlimizin en büyük takımı Kırşehirspor, ilgisizlik ve sahipsizlik yüzünden zaten kümeye düştü. Birde Gençlikspor’un kalan maçlara çıkmayacağı bizleri çok ama çok üzdü. Ligde özellikle 2.yarıda iyi maçlar çıkaran ve rakiplerin adeta korktuğu takım olan Gençlikspor'dan kalan müsabakalarda yer almamasından dolayı yönetimde yer alan ve beraberindeki ekibe yazık değil mi?

Bu kadar emek varken, iyi oyun oynadığımız bu dönemde kalan maçlarına çıkılması durumunda bizleri çok büyük bir üzüntüye sürükledi. Kesin olmamakla birlikte böyle bir karar varsa hemen karardan dönülüp kalan maçlarına çıkıp ligde kalmamız durumumda da gelecek sezonun planlamasını şimdiden yapmamız gerekiyor. Gençlikspor, maddi ve manevi anlamda bu şehirde Bölgesel Amatör Ligi'ni kaldıracak bir kaç takımdan biridir. Sporu geliştirmekle görevli olan Gençlikspor’un sporda elini çekmek spor kamuoyu tarafından büyük tepki toplar. Bu konular sadece duyumlardan ibaret olur ve kalan müsabakalarımızda toplayabildiğimiz kadar puan toplayıp, ligde kalarak gelecek yıl için programlarımızı birlikte yaparız” ifadelerini kulandı.

Kırşehir temsilcisi, Bölgesel Amatör Ligi’nde oynadığı 21 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 18’de yenilgi alarak 7 puanla son sırada yer alıyor.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)