Şehrimizde faaliyet gösteren Özel Arda Bakım Merkezinde, İl AFAD Müdürlüğüeğitmenler tarafından afet farkındalık eğitimi, deprem sonrası tahliye ve yangın tatbikatı düzenlendi.

         Farkındalık Eğitiminde; afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı şekilde ele alındı. Afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için alınacak tedbirlere ve zorunlu deprem sigortası yaptırmanın önemine vurgu yapıldı.

Eczacı, tabip, diş hekimi için 2024 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası ilanına çıkıldı Eczacı, tabip, diş hekimi için 2024 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası ilanına çıkıldı

Eğitimin ardından; deprem anı çök-kapan-tutun uygulaması ve tüm personelin katılımıyla bina tahliye tatbikatı yapılmış olup, akabinde AFAD İl Müdürlüğümüz tarafından uygulamalı yangın eğitimi verildi. Afet riskini yönetmenin en önemli parçalarından birisi de toplumsal afet bilincini artırmaktır. (HABER MERKEZİ)