KAEÜ’de“Ne Sigaraya Ne de İsrail’e Bağımlı Değiliz” Yürüyüşü KAEÜ’de“Ne Sigaraya Ne de İsrail’e Bağımlı Değiliz” Yürüyüşü

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre, yurt genelinde sağanak ve fırtına bekleniyor. Kırşehir'de gece saatlerinde başlayan fırtına ve yağışlı hava etkisini artırarak devam ediyor. Meteoroloji; 9'u "turuncu", 55'i "sarı" olmak üzere 64 kent için sağanak ve fırtınaya karşı uyarıda bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz'in; Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Sinop'un; Iğdır ve Ağrı hariç Doğu Anadolu'nun; Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği; Torosların, Doğu Anadolu'nun doğusunun ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Kırşehir'de bugün itibariyle başlayan yağışlı hava etkisini artırarak devam ediyor. Vatandaşlar, yağmura Kırşehir Valiliği'nin uyarılarına rağmen hazırlıksız yakalandı.
KIRŞEHİR VALİLİĞİ UYARMIŞTI
Kırşehir Valiliği Cumartesi ve Pazar günü meteorolojik hava tahminini sosyal medya hesabından duyurmuştu. Kırşehir Valiliği'nden yapılan uyarılara göre; "Meteorolojiden alınan bilgilere göre; ilimiz ve çevresinde 25 Kasım 2023 Cumartesi günü beklenen rüzgarın, öğlen saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde, 26 Kasım 2023 Pazar günü ise etkisini artırarak yer yer kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)