CHP Özbağ Belediye Başkan Adayı Tekin Var:

Uyuşturucu operasyonunda 12 şüpheli tutuklandı Uyuşturucu operasyonunda 12 şüpheli tutuklandı

 “ÖZBAĞIMIZIN İMAR SORUNUNUÇÖZÜME

KAVUŞTURMAK İÇİN GELİYORUM…”

CHP Özbağ Belediye Başkan Adayı Tekin Var, Kırşehir’in giriş kapısı olan Özbağ’da imar sorununu çözmek için bu göreve talep olduğunu belirterek, hemşehrilerinden destek talebinde bulundu.

Helvacılı, Örcünlü, Karşıyakalı, Kışlapınarlı ve Kızılcaköylühemşehrilerine saygı sevgi ve muhabbetlerini ileten Tekin Var, adaylık gerekçesini ve projelerini açıklarken şunları ifade etti:

“31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde kasabamızı gelecek yüzyıllara hazırlamak, gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir Özbağ bırakmak için Belediye Başkanlığına talip oldum. Sorumluluğumun farkındayım. Nasıl bir göreve talip olduğumu biliyorum. Dersime iyi çalıştım.

“Özbağımız 1959 yılında belediye statüsü kazanmış olmasına rağmen, maalesef temel sorunlarımız 60 yılda çözülemeden bu günlere kadar gelmiştir. Daha önce görev yapan birbirinden değerli Belediye Başkanlarımız elbette güzel çalışmalar yapmışlardır ancak yeterlidir diyebilir miyiz? Tabi ki hayır,

“Ortak yaşam kalitesini yükseltmek belediyenin temel görevlerinden birisidir. Günübirlik üretilen ve asla kalıcı olmayan çözümler, maalesef belediyemizi kurumsallıktan uzaklaştırmış, üretilen hizmetlerden herkesin eşit şekilde yararlanmasının önüne geçilerek keyfi bir yönetim anlayışı ortaya çıkmıştır ve herkes kültürel ve sosyal yönden gelişen ve sürekli değişen ortak yaşam kalite ve kültürüne bir yerleşim yerinin gelişmesi için yapılacak en öncelikli iş adil ve herkesin kabul edebileceği bir imar planıdır. İmar konusundaki bilgi kirliliğine son verip, her şeyi sizinle açık ve şeffaf biçimde paylaşacağım.

“Uygulamaya esas imar planını çözmek en öncelikli görevim olarak sayacağım. Yapılaşmanın önündeki tüm engelleri kaldırıp, tersine göçü başlatacağım. Belediye başkanlığı için yola çıkan tüm adaylar benim siyasi rakibim değil, Özbağımıza hizmet için göreve talip olan yol arkadaşlarımdır. Hepsine en kalbi duygularımla başarı diliyorum. Kim kazanırsa kazansın, kazanan Özbağ olacaktır diyorum

“Uçuk kaçık hayaller peşinde değilim. Özbağ Belediyemizi kurumsal kalite ile tanıştırıp, hizmet vizyonunu yükselteceğim. Herkesin belediyecilik hizmetlerinden adil biçimde yararlanması ülküsünden asla vazgeçmeyeceğim.

“Kasabamız şehrimizin hatta bölgemizin en stratejik yerleşim yerlerinden biridir. Ulusal ve uluslararası bir öneme sahip günlük binlerce aracın geçtiği D 260  ana  karayolu üzerine konumlanmış bir yerleşim yeridir. Ancak bu karayolunun bize hiçbir artı değeri olmadığı gibi yılda birkaç canımızı almaktadır. Bu karayolunda hız sınırlandırma sistemlerini devreye sokulması için çaba göstereceğim ve bu karayolundan maksimum yararlanmak için Selafur’dan başlayıp yarı açık cezaevine kadar olan bölgede üretim ve istihdama dönük tüm teşebbüsleri destekleyeceğim.

“Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında beli bir yaş üstü olan ve bakıma muhtaç büyüklerimiz için, evde bakım hizmetleri sistemini başlatacağım, ev temizlikleri market ihtiyaçları gerektiğinde sağlık hizmetleri bulundukları mekanda verilecektir. Kimse kendisini yalnız hissetmeyecektir.

“Sevgili hemşehrilerim, kasabamız bundan sonra layık olduğunuz şekilde her kurumda en onurlu şekilde temsil edilecektir. Mutlu insanlar, gülümseyen yüzler ve dedikodudan arınmış işine odaklanmış bir kasaba hayalimiz gerçek olacaktır. Acınızda, sevincinizde, iyi gününüzde kötü gününüzde beni hep yanınızda bulacaksınız. Kızılca, Kışlapınar’dan ve Karşıyaka’dan taşıma yoluyla okulumuza gelen öğrencileri özellikle kış aylarında asla yaya yürütmeyeceğim. Ana arterlerden başlayarak tahrip olmuş üst yapıyı nitelikli malzeme ile süratle onarıp, çirkinlikleri ortadan kaldıracağım. Kasabalı Belediyesi’ne güvenle gelecek. İşte benim belediyem diyecek.

“Ortak yaşamın bir bedeli vardır ve bu bedel adil eşit bir biçimde paylaşılacaktır. Özbağ halkı, temsil kabiliyeti yüksek, saygın ve sözü dinlenir, kabul gören bir anlayış ile yönetilmeyi hak ediyor. Kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde olup, onların fonlarından üst düzeyde yararlanmak için amaca uygun projeleri hayata geçireceğim.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)