Orman yangınlarını önlemek ve bu konuda toplumsal bilinç ve farkındalığı artırmak amacıyla Kırşehir’de bir etkinlik düzenlendi.

Kındam Mevkiinde gerçekleştirilen etkinlikle orman yangınlarına neden olan kurumuş dal, çalı çırpı ile kâğıt, poşet, cam gibi ormana bırakılmış atıklar Orman Benim Kampanyası kapsamında vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin yoğun katılımıyla düzenlenen programla temizlendi.

Ormanlarımızı çöp ve atıklardan arınmış hale getirmek, temiz tutmak, korumak toplum olarak hepimizin görevi ve sorumluluğudur.

Visa ve Mastercard, ATM ücreti davasında uzlaşmak için 197,5 milyon dolar ödeyecek Visa ve Mastercard, ATM ücreti davasında uzlaşmak için 197,5 milyon dolar ödeyecek

Doğaya atılan cam, plastik, kâğıt gibi atıkların orman yangınına sebep olduğu için son derece tehlikeli olduğunu toplum olarak hepimiz bilmekteyiz. Bizim için havayı ve suyu temizleyen ormanlarımızı atıklardan temizlemek için hep birlikte harekete geçiyoruz.

Her yıl seyahat halindeki araçlardan atılan, ormana yakın yerleşim yerlerinde rüzgarlarla ormana sürüklenen, orman yakınında yapılan piknik gibi etkinlikler sonrası bırakılan ve doğaya karışan atıklar Kındam Mevkiinde Vali Yardımcısı Alper Balcı, öğrenciler, AFAD Gönüllüleri, güvenlik güçlerimiz ve daire müdürlerinin de katılımıyla düzenlenen programla toplandı.

Temizlik işinden sonra doğa yürüyüşü de gerçekleştirilen programda ayrıca, öğrenciler tarafından daha önce belirlenen alanlara badem ile fidan dikimi gerçekleştirildi. (HABER MERKEZİ)

Editör: Cemre Bayram