2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, okul sporları faaliyet raporunda yer alan Liselerarası genç kızlar ve erkekler, ortaokullar arası küçük kız ve erkeklerde fikstür çekildi.

Gençlikspor Lokalinde gerçekleştirilen kura ve fikstür çekimi Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Ali İhsan Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Uzmanı Vehbi Doğan tarafından çekildi.

Lise erkeklerde Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Ahi Evran Anadolu Lisesi, kızlarda ise Fatma Muzaffer Mermer Anadolu Lisesi, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatmatüz Zehra Kız İmam Hatip Lisesi ve Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi takımları yer alıyor.

Ortaokullar arası küçük erkek futsalda Şehit Öğretmen Bayram Tekin Ortaokulu, Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Ramazan Donat Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, 24 Aralık Ortaokulu, Aşıkpaşa Ortaokulu, Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu ve Özel Kırşehir Sınva Ortaokulu olmak üzere toplam 8 okul katılıyor.

Futsal yıldız kızlarda 2 takım katılıyor. Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu ve Akpınar Ortaokulu olmak üzere toplam 2 takım tek maç yaparak şampiyon belli olacak.

Kırşehir’deki Galatasaraylılardan şampiyonluk sevinci Kırşehir’deki Galatasaraylılardan şampiyonluk sevinci

Takımların ve grupların belli olmasının ardından karşılaşmaların genel maç cetveli Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün onayının ardından okullara gönderilecek.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)