267 Lisanslı sporcu ile okul sporlarında mücadele eden Şehit Ömer

Halis Demir Ortaokulu, başarılarına bu yılda devam ediyor…

Ömer Halis Demir’den kupalara ambargo

Kırşehir’de eğitime yaptığı yatırım ve başarılarla bir numara olan Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu, sporda da büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Eğitimde marka olma yolunda hızla ilerleyen Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu, bu yıl yine lisanlı sporcu sayısı ile zirvede yer alırken, 267 lisanslı öğrenci ile bu yıl çeşitli branşlarda 30 kupa elde etti.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, Okul sporları faaliyet raporunda yer alan Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu birçok branşta elde ettikleri başarılarla bu yılda adından söz ettirmeye devam ediyor.

İşte Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu’nun bu yıl elde ettiği başarılar: Küçük Erkeler Futbol İl Birincisi, Yıldız Erkekler Futsal İl Birincisi, Yıldız Kızlar Voleybol İl Birincisi, Küçük Kızlar Voleybol İl Birincisi, Yıldız Erkekler Hentbol İl Birincisi, Yıldız Erkekler Yüzme İl Birincisi, Küçük Kızlar Oryantring İl Birincisi, Küçük Erkekler Oryantring İl Birincisi, Yıldız Erkekler Oryantring İl Birincisi, Yıldız Kızlar Satranç İl Birincisi, Minik (A) Kızlar Yüzme İl Birincisi, Küçük Erkekler Yüzme İl Birincisi, Küçük Kızlar Satranç İl Birincisi, Minik Kızlar B Satranç İl Birincisi, Minik Kızlar B Satranç İl İkincisi, Küçük Erkekler Hentbol İl İkincisi, Küçük Kızlar Hentbol İl İkincisi, Yıldız Kızlar Futsal İl İkincisi, Yıldız Kızlar Badminton İl İkincisi, Yıldız Erkekler Badminton İl İkincisi, Küçük Kızlar Basketbol İl İkincisi, Yıldız Kızlar Oryantring İl İkincisi, Minik Kızlar B Satranç İl Üçüncüsü, Genel Küçükler Satranç İl Üçüncüsü, Genel Yıldızlar Satranç İl Üçüncüsü, Küçük Erkekler Basketbol İl Üçüncüsü, Yıldız Erkekler 3x3 Basketbol İl Dördüncüsü, Küçük Kızlar Tenis İl Dördüncüsü, Minik Erkekler A Genel Santraç İl Dördüncüsü, Minik Kızlar A Genel Santraç İl Dördüncüsü.

KOÇAK, “ÇALIŞMALARIMIZIN KARŞILIĞINI ALIYORUZ”

Futsal Türkiye şampiyonası başladı Futsal Türkiye şampiyonası başladı

Kırşehir Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Koçak, gazetemizin spor muhabiri Salih Hançer’e başarılarının sırrını açıkladı.

Deneyimli teknik adam, elde ettikleri başarının çok çalışmaktan geçtiğini belirterek, elde ettikleri başarılarının arkasındaki en büyük destekçilerin veliler olduğunu söyledi.

Koçak yaptığı açıklamada, “Bizler Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu olarak ilk önceliğimiz eğitimde marka bir okul olmak ve ardından bu markamızı sportif anlamamda sürdürmek. Çok şükür hem eğitimde hemde sportif anlamda büyük işler başardık ve elde ettiğimiz başarılar da lisanslı öğrencilerimizin derslerinde başarılı olmalarından kaynaklanıyor.

Bizler öncelikle derslerinde başarılı olan öğrencilerimizi spora yönlendiriyoruz. Derslerinde başarılı olan öğrenciler, sporda daha başarılı oluyor. Bunu net bir şekilde hem geçen sene hemde bu sene net bir şekilde gördük. Okul sporlarının tüm branşlarına girmeye gayret gösteriyoruz. Girdiğimiz branşlarda başarılar elde ediyoruz. Bu başarılar aileleri çok mutlu ediyor ve çocuklarını spora yönlendiriyorlar. Ben buradan tüm velilerimize çok ama çok teşekkür ediyoruz. Onların çok büyük desteği sayesinde bu başarışları elde etme fırsatı bulduk. Başarılı olan sporcularımız sadece okul takımlarında mücadele etmiyor. Kulüp takımlarımız var. Gerek futbol, gerekse de salon sporlarında bir çok branşta spor hayatlarına devam ediyor. İnşallah bu başarılarımız artarak devam eder ve okulumuzun ismi hep zirvede olur” dedi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)