Antrenör Sultan Işık, “Amacımız gençlere voleybolu sevdirmek, alt yapısıyla güçlü bir takım kurup, sporcuların hayallerine rehberlik etmek” dedi…

Geleceğin voleybolcuları Kaman’da yetişiyor…

KAMAN Gençlik ve İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Voleybol kursları büyük ilgi görüyor…

Antrenör Sultan Işık tarafından yapılan çalışmalarında öğrenciler keyifli anlar yaşıyorlar. Birbirinden zevkli oyunların yanı sıra voleybol sporunun inceliklerini ve temel teknik hareketlerini öğrenen çocukların amacı Sultan hocanın başında bulunduğu Kızıközüspor takımlarda oynamak.

Kaman İlçe Spor Salonu’nda her gün yapılan antrenmanlarda, geleceğin voleybolcu adayları çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Çeşitli yaş gruplarında sporcuların katıldığı çalışmalarda, farklı gruplarda voleybolcular eğitimlerini sürdürüyor. 100’e yakın sporcunun bulunduğu voleybol okulu çalışmalarında sporcular, antrenör Sultan Işık yönetiminde idman yapıyor.

Voleybolun inceliklerini öğrenen sporcular, geleceğin filenin sultanları ve efeleri olma yolunda ilerliyor.

Bu yıl da voleybol kursuna olan ilginin sevindirici olduğunu söyleyen Antrenör Sultan Işık, “Miniklerin şimdiden bu sporu sevmeleri ve çalışmalarda olmaları bizleri mutlu ediyor. Onlara en iyi şekilde eğitim vermeye çalışıyoruz. İleride başarılı sporcu olabilmek için ilk adımı attılar. Maç yapabilecek seviyeye de gelecekler. Şu ana kadar yapılan çalışmalardan son derece memnunum. Gelecek adına umut vaat eden sporcularımız da var” dedi.

Voleybol oynamak isteyen minik sporcular, temel voleybolda kademe kademe ilerleyerek maç sistemleri, smaç, manşet, pas atma gibi voleybolun tekniklerini Antrenör Sultan Işık tarafından öğreniyor. Öğrenciler bu eğitimlerde geleceğin yıldızları arasına katılmak için ter döküyor.

YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından açılan voleybol kursları yoğun ilgi görürken ücretsiz Spor Okulu’nda eğitimler yaş guruplarına göre sınıflandırılıyor. Voleybol oynamak isteyen minik sporcular, temel voleybolda kademe kademe ilerleyerek maç sistemleri, smaç, manşet, pas atma gibi voleybolun tekniklerini profesyonel hocalar tarafından öğreniyor. Öğrenciler bu eğitimlerde geleceğin yıldızları arasına katılmak için ter döküyor.

ÇALIŞMALARIN KARŞILIĞI GELİYOR…

Öte yandan Kızıközüspor alt yapısından yetişen sporculardan Nurettin Altan Demir ile Mehmet Efe Köseömür Konya BŞBSK Alt yapıda ter döküyor.

40 numara Nurettin Altan Demir 2009 doğumlu ve 187 boyunda, mevki: orta oyuncu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında yapılan taramalar sonucu bütün aşamaları başarı ile geçti ve Voleybol branşına yönlendirildi.

Kaman2ın Hamit köyünden taşımalı eğitimle hem okuluna hem antrenmanlara 3 yıl gelip gitti. Şuanda Konya BŞBSK Alt yapıda  ter döküyor.

15 Numara Mehmet Efe Köseömür 2008 doğumlu 182 boyunda Mevki: Libero

Kaman Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde yapılan Futbol kursuna giderken, Gençlik Ve Spor İlçe Müdürlüğü Antrenörü Sultan Işık'ın Mehmet’i spor salonuna davet etmesi ile Konya BŞBSK alt yapısına uzanan bir başarı hikâyesi.

Alt yapısı sağlam olan hiç bir kulüp asla ve asla yıkılmaz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: "Kendi değerlerine ve geçmişine sahip çıkmayan milletler, yok olmaya mahkûmdur..."

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

İş adamı Düger’den, voleybol takımına ziyaret İş adamı Düger’den, voleybol takımına ziyaret