Kırşehir'in tanınan simalarından Cengiz Doğan'ı kaybettik Kırşehir'in tanınan simalarından Cengiz Doğan'ı kaybettik

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık:

 “Öğretmenlik, gücünü sevgiden kalan kutsal bir meslektir”

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Bir öğretmen torunu ve öğretmen kızı olarak gurur duyduğum öğretmenlik mesleğine ne kadar minnet duysak azdır” diyen Başkan Baltalık mesajında, şunları ifade etti:

“Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan kutsal bir meslektir. Öğrencilerinin gözünde de kendilerini geleceğe hazırlayan Öğretmen, Ana ve Baba kadar değerlidir, kutsaldır. Geçmişte olduğu gibi bugün de öğretmenlerimiz yurdun en ücra köşelerinde fedakârca çalışmakta, bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için çaba harcamaktadırlar. Toplumların gelişip modern bir hal almasında en büyük paya sahip olan öğretmenler, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir. Onların yetiştireceği nesiller, hiç şüphesiz ki ülkemizin geleceğini şekillendiren kişiler olarak karşımıza çıkacaktır. İşte bu yüzden kutsal bir göreve sahip olan öğretmenlerimiz, bizler içinde son derece önemli ve değerlidir.

“Bir öğretmen torunu ve öğretmen kızı olarak gurur duyduğum öğretmenlik mesleğine ne kadar minnet duysak azdır. Bizimle hayatı paylaşan; bize hayatı öğreten, birey olma çabasında yol gösteren tüm öğretmenlerimizin hakkını asla ödeyemeyiz.

“Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit olan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ülkemizin çocuklarına uzun yıllar eğitim vermiş emekli öğretmenlerimiz ile halen görevleri başında olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum." (HABER MERKEZİ)