Milletvekili Necmettin Erkan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı:

 “Yaşadığımız her zaferin ruhunda elleri

öpülesi devrin öğretmenleri yer almıştır”

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Erkan, yayınladığı masajda öğretmenlerin önemine dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

“24 Kasım 1928 tarihinde yayınlanan Millet Mektepleri Talimatnamesi ile yurdumuzun her tarafında Millet Mektepleri açılarak yeni harflerle okuma yazma seferberliği başlatılmış ve eğitimde yeni bir milat ilan edilmiştir. Türk milletinin ilelebet yaşaması, muasır medeniyetlerin üzerine çıkması ve dünya üzerinde artık üzerinde oyun oynanan değil oyun kuran bir ülke haline gelmesi öğretmenlerimizin çaba ve çalışmalarıyla doğrudan ilişkilidir.

Kırşehir’e Gündüzlü Yaşam  Bakım ve Rehabilitasyon  Merkezi yapılacak Kırşehir’e Gündüzlü Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yapılacak

“Öyle büyük bir medeniyetin ve öyle büyük bir kültürün mirasçılarıyız ki, tarihimiz boyunca bilginler, erenler, arifler, ilim, irfan ve sanat sahibi büyük zatlar her mevkiden, her makamdan bir adım önde olmuş, bir adım önde tutulmuşlardır. Tarihimiz boyunca yaşadığımız her zaferin ruhunda elleri öpülesi devrin öğretmenleri yer almıştır. Osman Gazi’nin cihadında kılıç ve iman kadar, Şeyh Edebali’nin rehberliği ve öğretisi olduğu tartışmasızdır. Fatih Sultan Mehmet’in cihan hükümdarı olmasında, yanında bulunan ve sözleriyle umutsuzluğu, bilgisiyle belirsizliği mağlup eden Akşemseddin Hoca başlıca etkendir.

Bu itibarla sahip oldukları ilmi ve irfanı, cömertçe ve içtenlikle öğrencilerine aktarmaları, yarınların tablosuna şekil vermeleri, Türk milletinin devamlılığında tayin edici bir etkileri olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

“Türkiye Yüzyılında öğretmenlerimizden beklentimiz ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven, bilgili ve donanımlı bireyler olarak yetiştirmeleridir. Sevgili öğretmenlerimiz ülkemizin her köşesinde; kıymetli çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizi biliyoruz. Sizler tutuşturmuş olduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz.  Bu vesile ile Öğretmenler Günü’nü kutladığımız bu günde, başta görevi başında, alçak ve hain terör örgütü tarafından şehit edilen öğretmelerimiz olmak üzere, ömrünü öğrenmeye ve öğretmeye adayan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Bu kutlu ve onurlu görevini tamamlayarak emekli olan ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” (HABER: AYHAN CEYLAN)