MP'li Baltalık'tan Suudi Arabistan'daki Süper Kupa krizine tepki:

Başkan Ekicioğlu, Kırşehir’in çöplüğe bürünmüş cadde ve sokaklarını güllüğe çeviriyor Başkan Ekicioğlu, Kırşehir’in çöplüğe bürünmüş cadde ve sokaklarını güllüğe çeviriyor

 "NE GÜNLERE KALDIK!"

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa maçında yaşanan krize sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Başkan Baltalık, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanacak olan 2023 Turkcell Süper Kupa maçı öncesi yaşanan krize sert dille tepki verdi.

Baltalık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Süper Kupa maçını Suudi Arabistan’da oynatmak da ne demektir? Ne günlere kaldık! Geldiğimiz durum ortada. Süper Kupa finalini Suudi Arabistan’a taşıyanlara yazıklar olsun! Milli değerlerimizi pazarlık konusu yapanları ve yaptıranları şiddetle kınıyor, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin başkan ve yöneticilerini de canı gönülden kutluyorum. Her şey para değildir, bağımsızlığımızdan ve onurumuzdan üstün bir şey olmadığı gibi; Ülkemizi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal Marşımızı tartışmaya açmak kimsenin haddi olmamıştır, olamaz da” ifadelerinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez