ALİCELER SÜLALESİ'NDEN İBRAHİM ÇAVUŞ VEFAT ETTİ ALİCELER SÜLALESİ'NDEN İBRAHİM ÇAVUŞ VEFAT ETTİ

Kırşehirli İş Adamı Mustafa Düğer, depremde uzvunu kaybeden 33 deprezedeye ücretsiz protez desteği sağlıyor.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilin etkilendiği depremde uzuvlarını kaybeden Kırşehirli depremzedelerin protez ihtiyaçları, Kırşehirli İş Adamı Mustafa Düğer tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor.
Kırşehirli İş Adamı Mustafa Düğer, “Yaklaşık 30 yıldır protez malzemeleri üretiyoruz. Kolunu ve bacağını kaybetmiş, uzuvlarını kaybetmiş kişilere takılan protez malzemelerinin üretimini yapıyoruz. İnsanlar bir çok sebeple uzuvlarını kaybedebiliyor. İş kazası, trafik kazası, terör, doğumsal olaylar ve deprem nedeniyle uzuvlarını kaybeden vatandaşlarımız gibi bir çok sebepler insanların bu uzuvlarını kaybetmesine sebebiyet verebiliyor. Bu uzuvların yerine getirilmesini sağlayan parçaların, protezi oluşturan bütün parçaların üretimini yapıyoruz” dedi.
Ürettiği ürünlere Kırşehir’in değerlerinin ismini veren Düğer, “Biz bu işlemleri gerçekleştirirken memleketimiz ve ülkemiz adına da sosyal faaliyetlerde de bulunmaya gayret gösteriyoruz. Uzun zamandır yaptığımız engelli sporuna katkılarımız olmuştu. Ampule futbola ciddi katkılarımız olmuştu. Tabi biz bu ürünleri üretirken doğduğumuz topraklara memleketimize de fayda sağlamak istiyoruz. Memleketimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu.
Depremde uzvunu kaybeden Kırşehirli hemşehrilerine ücretsiz protez desteği sunduğunu söyleyen Mustafa Düger, “Tabi sizin de bildiğiniz gibi 6 Şubat tarihinde olan deprem hepimizi çok üzdü. Depremzede kardeşlerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Bizler Ortotek olarak o süreçte bazı düşüncelerimiz oldu. Depremde uzvunu kaybeden çok fazla vatandaşımız oldu. Bu vatandaşlarımıza da destek olmak adına yine deprem bölgelerinde uzuvlarını kaybeden Kırşehirli hemşehrilerimize protezlerini ücretsiz bir şekilde bizler karşılama kararı aldık. Biz depremde Kırşehirli olması şartıyla doktor, polis, vatandaş, asker, yoldan geçen normal bir hemşehrimiz olmasına bakmazsızın Kırşehirli olduğunu göstermesi halinde bizler protezlerini ücretsiz bir şekilde karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şuana kadar uzvunu kaybeden 33 vatandaşın talebini karşıladıklarını söyleyen İş Adamı Mustafa Düğer, “Bizler sosyal medyadan, Kırşehir ve ilçelerinde bilboardlara ilanlar yayınlayarak depremde uzvunu kaybeden Kırşehirli depremzedelere ulaşmaya çalıştık. Şuana kadar 33 depremzedemiz ulaştı ve taleplerini karşıladık. Benim bu memlekete bir vefa borcum var. Bunu ödemek için bu yola çıktım. Herhangi bir beklentim olmadan yapıyorum. Depremde uzvunu kaybeden 33 vatandaşımızın taleplerini karşıladık. Karşılamaya da devam ediyor” diye konuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)