Kırşehir’de 250 bin büyükbaş hayvan şapa karşı aşılanıyor Kırşehir’de 250 bin büyükbaş hayvan şapa karşı aşılanıyor

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği tarafından Şehit Uzm. Onb. Mehmet Kara’nın şehadetinin 8. Yıldönümü nedeniyle mevlit programı düzenlendi.

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’nde düzenlenen programa Kırşehir Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan, Başkan Yardımcısı Engin Beşkardaş ve şehit aileleri katıldı.

Mevlit programında konuşan Başkan Kılıçaslan; “Bugün huzur ve güven içerisinde yaşama imkânına sahip olduğumuz güzel ülkemizi kanları ile yoğurarak bizlere bırakan şehitlerimizin fedakârlıklarının hiçbir zaman unutulmaması gerekir.

Bu vatan için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin bize emaneti kıymetli aileleridir. Onları yalnız hissettirmemek için her zaman bir evlat bir kardeş gibi kol kanat geriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz sosyal ve kültürel etkinliklerle ailelerimizi yalnız bırakmıyoruz. Birlik ve beraberliğimizin sürdürülmesi, şehitlerimizin unutulmaması için şehit ailelerimizle dernek binamızda buluşarak her ay bir şehidimiz için mevlit programı düzenliyoruz. Kırşehirli 195 şehidimizi ve bu toprakları bize vatan kılan, milletin bağrına gömülen tüm şehitlerimizi hayırlarla yad ediyoruz kahramanlarımıza dua ediyoruz. Bugün de Uzman Onbaşı Mehmet Kara'nın şehadetinin 8. yıl dönümü nedeniyle dernek binamızda ailelerimizle bir araya gelerek mevlit programı düzenleyip dualar edeceğiz. Rabbim tüm şehitlerimizi rahmetiyle muamele eylesin. Bizleri şehitlerimizin şefaatine nail kılsın. Edeceğimiz duaları ve mevlidi şerifi rabbim kabul buyursun” ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)