Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi öğrencileri Boğaziçi Üniversitesinde düzenlenen 16. Uluslararası Çelik Köprü Tasarımı Yarışmasında finale kaldı.

Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri İlker Güneş, Özkan Uluer, Sinan Altuntaş, Aycan Kırkbunar, Kübranur Özdemir ve Dr. Öğr. Üyesi Furkan Birdal tarafından projelendirilen çelik köprü tasarımının ismi ise Alsancak oldu. İki adet üretilen Alsancak Çelik Köprü Tasarımının biri Boğaziçi Üniversitesinde düzenlenen yarışmaya gönderilirken diğeri de Üniversitemiz Mühendislik Mimarlık Fakültemizde sergilenecek.

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ İLE PETLAS’IN İŞ BİRLİĞİ GÜÇLENİYOR KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ İLE PETLAS’IN İŞ BİRLİĞİ GÜÇLENİYOR

Yarışma hakkında bilgi veren Takım Kaptanı İlker Güneş, köprünün mimari tasarımının Ayyıldız Temalı olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“Statik açıdan ise köprü tasarım detaylarına göre çok büyük açıklıklar geçilebilmektedir. Ayrıca tasarlanan köprünün maliyeti ve kendi ağırlığı, minimize edilmiş olup yatay ve düşey yükler açısından maksimum yük taşıma kapasitesine sahiptir.” Yarışmada finale kalmanın heyecanı içinde olduklarını da dile getiren Kaptan Güneş, kendilerine bu süreçte desteklerini esirgemeyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya, ekibine ve hocalarına teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü