Petlas yeni geliştirdiği ralli lastikleriyle 2023 sezonunda rallicilerin ilk tercihi olmayı hedefliyor

 

Petlas rallide elde ettiği

deneyimi yola aktarıyor

Petlas, bu sene Ford Fiesta Rally3 ile yarışacak geçen sezonun sınıf 3 birincisi Serhan Türkkan ve Ford Fiesta Rally2 ile sınıf 2’de yarışacak son sezonun TOSFED Ralli Kupası birincisi Hakan Gürel'e lastik sponsoru oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Petlas, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası toprak ralli etaplarında kullanılmak üzere özel olarak geliştirdiği lastikleri yarışçıların beğenisine sundu.

Bu yılki şampiyonada zirveyi kovalayan yarışçılar tarafından büyük beğeni ile karşılanan yerli yarış lastikleri, Türkiye’nin zorlu yarış parkurlarında performans ve dayanıklılık sağlamak için tasarlandı.

Şampiyonanın ilk ayağı olan ve 14-16 Nisan tarihlerinde koşulacak olan Bodrum Rallisi’nde Petlas’ın yeni geliştirdiği toprak ralli lastiği yarışçıların podyum mücadelesine eşlik edecek. Zorlu ve yüksek seyir zevkine sahip parkurlarıyla dikkati çeken Bodrum Rallisi'nde yaklaşık 14 araç Petlas’ın yeni geliştirdiği ralli lastikleriyle yarışacak.

Petlas’ın lastik sponsoru olarak destek verdiği Ford Fiesta R2 ile sınıf 2’de yarışacak olan son sezonun TOSFED Ralli Kupası birincisi Hakan Gürel ve Ford Fiesta Rally3 ile yarışacak geçen sezonun sınıf 3 birincisi Serhan Türkkan, yeni sezonda toprak ralli etaplarında Petlas’ın lastikleriyle şampiyonluk kovalayacak.

“İstanbul’un fethi tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biridir” “İstanbul’un fethi tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biridir”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Serhan Türkkan, 'Petlas'ın desteğiyle bu yarışa çıkıyor olmamız bize büyük güven veriyor. Uluslararası alanda tanınan yerli bir marka olan Petlas’ın yarış lastikleri performansımızı artıracak ve yarışın zorlu şartlarında bize avantaj sağlayacaktır.' ifadelerini kullandı.

Hakan Gürel ise Petlas lastiklerinin yarış sırasında hız ve güvenliklerine büyük katkı sağlayacağına inandığını belirterek, 'Bodrum Rallisi gibi zorlu bir yarışta, güvenilir bir lastiğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Petlas'ın desteği, bizim için büyük bir avantaj.' değerlendirmesinde bulundu.

- 'EN BÜYÜK HAYALİMİZ İSE BİR TÜRK SPORCUNUN, PETLAS LASTİKLERİYLE DÜNYA ŞAMPİYONU OLMASI'

Petlas Satış Direktörü Ahmet Candemir de Petlas’ın yeni nesil yarış lastikleriyle otomobil sporlarındaki yerini sağlamlaştırdığını aktararak, 'TOSFED ile iş birliğimiz kapsamında yürüttüğümüz yarış lastikleri geliştirme programımızda büyük bir aşama daha kat ederek lastiklerimizi resmi yarışlarda sporcuların kullanımına sunduk. Bu sezon destekçisi olmaktan onur duyduğumuz iki yarışçıyla ve lastiklerimizi kullanacak olan diğer yarışçılarla bu sezon podyumda yer bulmayı hedefliyoruz. Bodrum’un eşsiz doğasında yarışacak şampiyonluk adaylarına, yerli markamız Petlas’ın öncülük etmesi bizleri gururlandırıyor.' ifadelerini kullandı.

Candemir, yarış etkinliklerinden elde ettikleri verileri son tüketiciye yönelik geliştirdikleri lastiklerde de kullandıklarına değinerek, şunları kaydetti:

'Yerli yarış lastiklerimizle yer aldığımız yarış parkurları, lastik sektöründeki tüm küresel markalar için önemli bir vitrin ve rekabet arenası olduğu kadar, aynı zamanda bir AR-GE platformudur. Parkurlardan edinilen önemli AR-GE verilerden lastiklerimizi geliştirirken de faydalanıyoruz. Bunun yanı sıra pilotlar, takımlar, otomotiv yöneticileri ile doğrudan iletişim halindeyiz. Onların yarış deneyimi ve görüşlerini de değerlendiriyoruz. Parkurlarda kat edilen her bir kilometre, lastik geliştirmenin bir kilometre taşını oluşturuyor. En büyük hayalimiz ise bir Türk sporcunun, Petlas lastikleriyle dünya şampiyonu olması.'

Bu arada, binek otomobillerinden minibüs, otobüs ve kamyonlara, iş makinalarından savaş jetlerine, tarıma yönelik araçlardan askeri ve güvenlik amaçlı özel taşıtlara, yüksek dünya standartlarında lastikler üreten Petlas, yürüttüğü yarış lastiği geliştirme programına büyük önem veriyor.

Petlas, Türkiye'deki motor sporlarına olan desteğini rallinin yanı sıra isim sponsoru olduğu Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası ile de sürdürecek. İSTANBUL (AA)