Kırşehir İl Müftülüğü tarafından Salı günü Ahmet Yesevi Camiinde öğle namazı sonrası bayanlara yönelik “Miraç Kandili Özel" programı düzenlendi.

Programa, İl Müftü Yardımcısı Zeynep Önen, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kırşehir Kadın Kolları temsilcileri ve çok sayıda bayan katıldı.

Öğle namazı sonrası başlayan programda, Kırşehir Müftülüğü Kur’an kursu öğreticileri tarafından Kur`an-ı Kerim tilaveti, salâvatlar, tekbirler ve ilahilerin okunduğu Miraç Kandili Özel Programı, İl Müftü Yardımcısı  Zeynep Önen’in yaptığı sohbet ile devam etti.
                Önen yaptığı sohbette, “İsra ve miracın bir gece Peygamberimizin (S.A.V) Mescid-i Haram’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya oradan da Rabbimizin ayetlerini göstermek üzere yaptığı mucizevi yolculuğun olduğunu ve bu yolculuğun içerisinde sayısız hikmetleri barındırdığını” ifade ederek İsra ve Miraç hadisesinin Peygamberimizin en sıkıntılı zamanında gerçekleşmiş olduğunu da belirtti. 
                Miracın her zorlukla beraber üzüntü ve kederlerin sabırla karşılandığında ve Allah’a güvenerek ona tevekkül edildiğinde bizleri de manen yükselteceğini söyleyen Önen, konuşmasında İsra Suresi ve içeriğine dikkat çekerek bu sürenin bize verdiği öğütleri tekrar hatırlamamız gerektiği ifade etti.

Zeliha Dağ hayatını kaybetti Zeliha Dağ hayatını kaybetti

Kırşehirli bayanların yoğun ilgi gösterdiği program, okunan hatimlerin duasının yapılmasının ardından TDV Kırşehir Kadın Kollarının ikram yapılmasıyla sona erdi. (HABER MERKEZİ)