Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihli depremlerde Kırşehir'den arama kurtarma faaliyetlerine destek olmak ve depremzedelere yardım etmek için Malatya ili Doğanşehir ilçesine öğretmen ve personellerden oluşan Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü MEB Arama ve Kurtarma Birimi Ekibi (AKUB) giderek depremzedelerin yanında olmuştu. Deprem felaketinin yıldönümünde, depremzedelerin acılarını paylaşmak ve yanlarında olmak üzere İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen ve Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEB AKUB Ekibi Malatya iline gittiler.

                Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Gülşen, depremin yıldönümü kapsamında yapılacak olan anma programları öncesinde Malatya İl Millî Eğitim Müdürü Behçet Bakır'ı makamında ziyaret etti. Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesinde okul ve kurum müdürleri ile yapılan toplantıya katılan İl Müdürü Gülşen, daha sonra depremde hayatını kaybeden vatandaşların kabirlerini ziyaret ederek yakınlarının acılarını paylaştı.

AYM, "araç satışı sonrası sigorta 15 gün devam eder" düzenlemesini iptal etti AYM, "araç satışı sonrası sigorta 15 gün devam eder" düzenlemesini iptal etti

                Malatya Valiliği tarafından Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı'nın da katıldığı anma programına iştirak eden İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, "Hepimizi derinden sarsan asrın felaketinin birinci yıl dönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)