İYİ Parti'nin kuruluşundan bu yana Kırşehir İl Başkanlığı görevini yürüten Müfit Göçen görevinden istifa etti.

Gelecek yıl yapılacak Belediye Başkanlığı seçimlerinde aday adayı olmayan ve partinin önünü açmak için görevinde istifa ettiğini açıklayan Başkan Göçen, istifa Genel Başkanlık makamına iletti.

Başkan Göçen, istifa gerekçesinde şu ifadeleri kullandı:

7 Kasım 2017’de İYİ Parti Kırşehir Kurucu İl Başkanı olarak atandığım günden bu yana 6 yıl boyunca İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı olarak devam ettiğim görevimden Belediye Başkan Adayı olmadığım ve partimin önünü açarak kan değişikliği yaşamanın faydalı olacağı inancı ile geçtiğimiz hafta sözlü olarak bildirdiğim isti-famı bugün Genel Başkanlık makamına ilettim.

“İYİ Parti mevcut iktidarın plansız, kötü yönetimi, menfaat çevrelerini koruması, işçi, esnaf, memur, öğrenci ve tüm kesimleri ekmeğe muhtaç bırakan ekonomik, yürütülen içte ve dışta ki politikalar ile vatandaş arasında ayrımcılık yaratan, dünyada itibarsızlaştıran gelişmeleri yaşatması üzerine kurulmuştur. Biz millet olarak bunlara layık değiliz.

“Kırşehir’de ise sadece sözlerden ve vaatlerden geriye birkaç iş hariç ciddi bir şey gelmedi. Hızlı tren, yük treni, çevre yolu, organize sanayinin genişlemesi, havaalanı yolunun kısaltılması ve raylı sistem döşenmesi, parti içi hesaplaşmalarının kurbanı olan hükümet konağı inşaatı , bir kişi için bile istihdam alanı açılmazken satılan Şeker Fabrikası Kırşehir için utanç vesilesidir.

“Başarıları ise bence guru duydukları 2 işleri var. Birincisi Türkiye’nin en büyük hapishanelerinden birini yaptırdılar, diğeri ise iktidarın beceriksizliğine aynı şekilde ayak uydurarak milletvekili sayısının 3’den 2’ye düşmesine yardımcı oldular. Bunlara da çok büyük hizmet getirdik diye neredeyse övünecekler.

“İl Başkanlığım süresince yaptığım hiçbir açıklamaya, beraber basın önüne çıkalım, bir araya gelelim, masada oturalım önerilerime cevap vermediler. Mesele memleket olarak ele almadıkları çok belli olduğuna inanıyorum.

Milletvekili Erkan, ailelere ve öğrencilere böyle seslendi Milletvekili Erkan, ailelere ve öğrencilere böyle seslendi

“İYİ Parti Kırşehir teşkilatını ilk günden buyana oluştururken destek veren memleket sevdalısı, İyi Parti yönetim kademelerinde görev alan cesur yürekli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu insanlar her türlü takdirin üzerinde millet sevdasıyla fedakarlığıgöstermişlerdir. Bana ve partime desteğini esirgemeyen, yanımızda olan, oy veren tüm hemşerilerime, sesimizi duyuran basınımıza minnettarım.

“Ülkemizde yaşanmakta olan zorlu süreçte İyi Parti’ye ihtiyaç olduğuna inancım ve İyi Parti’ye desteğim ve Genel Başkanım Sayın Meral Akşener’e bağlılığımı bir kez daha ifade ediyorum.

“Ben Kırşehir’de doğdum, Kırşehir’de yaşıyorum, Atalarımın mezarı Kırşehir’de. Benim için Kırşehir ve milletimiz önceliklidir ve her zaman hizmetinde olacağım. Saygılarımla.”

Bu arada Müfit Göçen'den boşalan İl Başkanlığı Görevine Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Zafer Satılmış'ın atanması bekleniyor. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Fahrettin Toker