Mucur’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıldönümü kutlandı. Anma programı Mucur Şehitlik Mezarlığı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

KAYMAKAM ÖZKIR’DAN “ŞEHİTLER HAFTASI” MESAJI KAYMAKAM ÖZKIR’DAN “ŞEHİTLER HAFTASI” MESAJI

Programa, Mucur Kaymakamı Abdüllatif Yılmaz, Mucur Belediye Başkan V. Murat Koç, Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, şehit yakınları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Şehitler Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı’nın çelenklerinin sunulmasının ardından, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunarak ilçe Müftüsü Mustafa Öztürk tarafından şehitlerimiz için dua okundu.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 109. Yıl dönümü programına Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda devam edildi. Öğrenciler tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi ve gölge oyunu tiyatro gösterisi sergilendi.

Program, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi. (HABER MERKEZİ)