Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, eleştirileri yanıtladı:

 “Mucur'da altyapı çalışmaları yılsonuna tamamlanacak…”

İller Bankası ve Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından 28 Eylül 2021 tarihinde 120 milyon lira ihale bedeliyle yapımına başlanan Mucur altyapı çalışmalarının yüzde 90'ının tamamlandığı ve yılsonunda tamamlanacağı bildirildi.

Eski kız arkadaşını öldüren sanık ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanacak Eski kız arkadaşını öldüren sanık ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanacak

AK Parti'den Kırşehir Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Mucur'da devam eden ve halkın eleştirilerine ve tepkilerine neden olan altyapı çalışmalarıyla ilgili gazetemize bir açıklama yaptı.

28 Eylül 2021 tarihinde 120 milyon liraya ihale edilen 20.01.2022 tarihinde yer teslimi yapılarak inşaatına başlanan içme suyu, kanalizasyon, yağmurlama suyu altyapısının yüzde 90'lık kısmının bittiğini, ihale şartnamesine göre 31 Mart 2024 tarihinde bitirilmesi planlanan altyapı çalışmalarının bu yılsonunda bitirilerek kendilerine teslim edileceğini belirten Atılgan Yılmaz, "Mucurumuz daha güzel olacak. Modern ve altyapı sorunu olmayan ilçemizin yılların kangren olmuş sorunlarını, kimsenin cesaret edemediği altyapı çalışmalarına biz neşter vurarak çözmek istedik. Seyfe Köyü'nden gelen suyu iptal ederek daha sağlıklı bir suyu asbestli boruları da değiştirerek halkımıza sunacağız. Malumunuz altyapı için belirli bir süre gerekiyor. Kazılan yolların oturması ve yapılabilmesi için 1 yıl halkımızın sabretmesi gerekiyor. Tabii bunu bazı art niyetliler seçim sürecine girerken altyapı çalışmalarımız üzerinden bir algı operasyonu yapıyorlar. Kim ne yaparsa yapsın biz Mucurumuzu yaşanılır ve modern bir ilçe yapmakta kararlıyız. Milletvekilimiz Sayın Necmettin Erkan'ın desteğiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan ve İller Bankası'ndan sağladığımız destekle Mucur'da altyapısı biten yollarda asfalt çalışmalarına başladık. Allah nasip ederse bu çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayarak Mucurumuzun altyapı sorununu tamamen çözmüş olacağız" ifadelerini kullandı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)