Türkiye Belediyeler Birliği 2023 Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ankara’da gerçekleşti. Toplantıya Kırşehir’den Mucur ve Akçakent Belediye Başkanları da katıldı.

Ankara TBB Hizmet Binası’nda gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları ile meclis üyeleri katıldı. Toplantıya ise Kırşehir’den Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz ile Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç da katıldılar.

Toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, yaptığı açılış konuşmasında, “Dirençli şehir olmak için hem yaptıklarımızı hem yapacaklarımızı sizinle paylaşmak istiyoruz, çünkü tecrübe paylaşımı çok kıymetli, tecrübe en büyük öğretmendir” diyerek, bir sunum gerçekleştirdi.

Kaman'da ihtiyaç sahiplerinden 10 tona kadar içme suyundan ücret alınmayacak Kaman'da ihtiyaç sahiplerinden 10 tona kadar içme suyundan ücret alınmayacak

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu Başkanvekili Şükrü Karatepe ise “Bugüne kadarki hizmetleriniz için teşekkür ediyorum, bundan sonraki hizmetlerinizde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 2023 Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 2022 yılı faaliyet raporları, 2022 yılı bütçe kesin hesabı görüşmeleri başta olmak üzere 7 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez