İşte AK Parti'nin Belediye Meclisi adayları İşte AK Parti'nin Belediye Meclisi adayları

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart yerel seçimlerinde Kırşehir'in ilçe belediye başkan adaylarını yaptığı açıklamayla duyurdu.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde, aralarında Kırşehir'in ilçelerinin de bulunduğu 2 il ve 55 ilçe adaylarını daha duyurusunu gerçekleştirdi.
Durmaz'ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, partinin yetkili kurullarının yaptığı değerlendirmede ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde 2 il, 3 büyükşehir ilçe ve 50 ilçe için 55 belediye başkan adayı belirlendi. İsmi açıklanan Kırşehir İlçe Belediye Başkan Adayları şöyle;
KIRŞEHİR/ AKÇAKENT İLÇE MUSA ŞAHİN
KIRŞEHİR/ AKPINAR İLÇE ERDAL URCAN
KIRŞEHİR/ BOZTEPE İLÇE MUSA CEYLAN
KIRŞEHİR/ ÇİÇEKDAĞI İLÇE AHMET HİKMET ERDOĞAN
KIRŞEHİR/ MUCUR İLÇE FATİH YILDIRIM
Bilindiği üzere Cumhur İttifakı'nı oluşturan partilerden AK Parti ile MHP liderleri bir süre önce yaptıkları görüşmeler sonucunda Kırşehir merkezde AK Parti adayıyla seçime girilmesi yönünde karar almışlardı. Bu nedenle 18 Ocak Perşembe günü kamuoyuyla açıklanması beklenen Kırşehir Belediye Başkan Adayı'nın AK Parti'nin olacağı ve hangi ismin aday olarak gösterileceği merakla bekleniyor.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)